Niedziela, 3 lipca 2022

imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

RSS

Królowa sportu wkracza do Rybnika

15.09.2014 14:53 | 1 komentarz | pm

Wyremontowany stadion lekkoatletyczny w Rybniku już otwarty.

Królowa sportu wkracza do Rybnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Fajnie, że w Polsce wybudowano piłkarskie Orliki, gdzie można grać w piłę nożną, siatkówkę czy koszykówkę. W mojej opinii jednak, to bieżnia lekkoatletyczna powinna być najpopularniejszym obiektem sportowym – stwierdził Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski, który był jednym z gości podczas otwarcie wyremontowanego, rybnickiego stadionu lekkoatletycznego. – Jestem pod wrażeniem tego, jak rozwija się infrastruktura w Rybniku. Byłem tutaj kilka lat temu i powiem szczerze, wrażenie nie było najlepsze. Dziś wydaje mi się, że przyjechałem do całkiem innego miasta. Cieszę się, że inwestycje dzieją się również w sferze sportowej. Jeżeli chodzi o stadion lekkoatletyczny, to spełnia on wszystkie wymogi, aby trenowali tutaj przyszli mistrzowie, ale również amatorzy. Bo tak naprawdę o to chodzi, żeby rozwijać sport masowy – powiedział Artur Partyka, wybitny skoczek wzwyż, który również pojawił się w naszym mieście.

Przypomnijmy, że przebudowa stadionu lekkoatletycznego przy ul. Gliwickiej rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Wykonano m.in. odwodnienie stadionu i nawierzchni utwardzonych, przebudowano ciąg kanalizacji deszczowej, wybudowano system nawadniania trawiastej płyty boiska oraz sieć  wodociągową. Powstały  nowe trybuny na 508 miejsc siedzących, budynek sędziego zawodów, oświetlenie stadionu i trybun. Wykonano instalację nagłośnienia i informacji elektronicznej dla widzów (ekran LED). Wszystkie prace kosztowały 8,8 mln zł.

Na stadionie LA trenować będą zawodnicy z dwóch rybnickich sekcji lekkoatletycznych, m.in. z RMKS. – Ten obiekt to dużo szansa, żeby królowa sportu na stałe zagościła w Rybniku. Teraz potrzebujemy wsparcia, aby cały czas się rozwijać. Musimy zatrudnić trenerów, którzy będą szkolić młodzież. My w RMKS skupiamy się obecnie na rzutach (młot, kula, dysk, oszczep) i tam mamy kilku utalentowanych zawodników, którzy odnoszą już sukcesy na różnych zawodach – powiedział Aleksander Wypiór, zajmujący się w RMKS sekcją lekkoatletyki. Przyznał również, że bardzo ważny aspekt stadionu LA, to amatorzy, którzy mogą z niego korzystać. – Musimy dbać o to, żeby mieć zdrowe społeczeństwo. U dzieci trzeba wypracowywać pozytywne schematy ruchowe. To wszystko można robić, mając taki obiekt – dodał na zakończenie Wypiór.