Weekendowe starty raciborskich biegaczy: Wrocław, Chuchelna, Czerwionka-Leszczyny

16.09.2014 09:47 | 0 komentarzy | ż

Mieszkańcy powiatu raciborskiego wzięli udział w maratonie, crossie oraz biegu nocnym.

W niedzielę 14 września odbył się 32. Maraton Wrocław. O godz. 9.00 na starcie do królewskiego dystansu stanęło ponad 4000 biegaczy. Zwyciężył Kenijczyk Felix Kangogo z czasem 2 godz. 13 min. 41 sek. przed swoim rodakiem Edwinem Kirui. Najlepszy z Polaków na 10 miejscu z czasem 2 godz. 32 min. 50 sek przebiegł linię mety Grzegorz Gronostaj z Wrocławia. Wśród startujących byli mieszkańcy naszego powiatu: Tomasz Bachorski z Owsiszcz, Janusz Panek z Pietrowic Wlk., Robert Antczak, Sebastian Fajger, Paweł Auguścik z Raciborza oraz Bożena Walaszek z Rudnika.

W sobotę 13 września w Czeskiej Chuchelni odbył się cross na 15 km w ramach cyklu Polsko-Czeskich zawodów „Rybost”. Damian Firlej z Raciborza zajął 2. miejsce w kategorii do 39 lat, Kazimierz Grycman z Ciechowic był trzeci w kategorii do 49 lat, a Jan Deńca z Rudnika wygrał kategorię powyżej 60 lat. Bieg ukończyli również Roman Nowak z Krzanowic i Gabriela Sobczyk z Raciborza.

W tym samym dniu w Czerwionce-Leszczynach koło Rybnika odbył się 3. Ogólnopolski Nocny Bieg Uliczny na dystansie 10 km. O godz. 20.30 na starcie stanęło 350 biegaczy z całego kraju. Zawodnicy biegali 4 pętle po oświetlonym miaście ze startem i metą obok hali targowej. Zwyciężył Dawid Malina z Rybnika, a wśród kobiet reprezentantka i rekordzistka kraju w biegu na 5 km Violetta Frankiewicz z AZS AWF Kraków. Jan Deńca z Rudnika po raz drugi wystartował tego dnia i zwyciężył w kategorii plus 60 lat. Bieg ukończyła również Maria Skora z Modzurowa.