Półmaraton w Bytomiu i Jastrzębska Dziesiątka: starty raciborzan

22.09.2014 10:03 | 1 komentarz | ż

W zawodach wzięło udział dziewiętnastu biegaczy z Raciborza i powiatu raciborskiego. Choć w Jastrzębiu nie było mocnych na Kenijczyków, to i tam naszym biegaczom udało się odnotować sukcesy.

W niedzielę 21 września w Bytomiu odbył się 6 Bytomski Półmaraton, który ukończyło ponad 900 biegaczy, a wśród nich byli Raciborzanie Bartosz Gieroń, Rafał Rychelski, Andrzej Sobieraj.

W Jastrzębiu Zdroju po raz 4-ty odbył się Ogólnopolski bieg na dystansie 10 km „Jastrzębska Dziesiątka”. Na mecie triumfowali zawodnicy z Kenii Robabel Kibet przed Hilary Kiptunem Maiyo, wśród kobiet również triumfowała Kenijka Wambula Nancy Nzisa.

W biegu wzięła udział liczna grupa mieszkańców Raciborza i powiatu raciborskiego. Jan Deńca z Rudnika zwyciężył w kategorii 60-latków, a na niższym stopniu podium stanął Wiesław Rzepczyński z Raciborza zajmując 2-gie miejsce. Ponadto bieg ukończyli między innymi: Sebastian Lipiński, Damian Mika, Kamil Wolny, Piotr Loffler, Marek Prusicki, Adam Majchrzak, Adam Sienkiewicz, Ryszard Baron, Krzysztof Skupień, Wojciech Michalczyk, Paweł Ignac, Fryderyk Dąbal, Loffler Bożena, Aleksandra Jadach.