Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Mikołajkowy turniej orlików w Gorzyczkach

08.12.2014 11:40 | 12 komentarzy | kozz

W sobotę 6 grudnia został rozegrany I Mikołajkowy Turniej Orlików, organizowany przez Unię Turza Śląska. Miejscem zmagań zawodników rocznika 2004 i młodszych była hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Gorzyczkach.

W turnieju, wzięło udział 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy rozgrywkowe. Organizatorzy zadbali o puchary i medale dla 3 najlepszych drużyn, kosze przepełnione słodyczami i dyplomy za uczestnictwo dla każdego zespołu oraz o nagrody indywidualne dla wyróżniających się zawodników m.in. statuetki, dyplomy, kalendarze klubowe, piłki, torby czy rękawice bramkarskie dla najlepszego bramkarza zawodów.

Królem strzelców mikołajowego turnieju orlików został Błażej Lamczyk (MKP Odra), najlepszym bramkarzem Mikołaj Czekaj (Pierwszy Chwałowice) a najlepszym zawodnikiem Łukasz Adamczyk (Naprzód Czyżowice) oraz Wojciech Widera (LKS Tworków).

Młodym adeptom futbolu należą się gromkie brawa za chęci walki i siły pozostawione w hali. Swoją determinacją i zaangażowaniem pokazali, że warto organizować tego typu zawody piłkarskie. W końcu to oni, stanowią o sile i przyszłości seniorskiej piłki.