Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Wodzisławianka mistrzynią Polski! Królowa polskich nart składa jej gratulacje

19.03.2015 12:03 | 0 komentarzy | art

Wczoraj tj. 18 marca na trasach Kubalonki rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek w biegach narciarskich. Od bardzo mocnego uderzenia zmagania te rozpoczęła Dominika Bielecka, zawodniczka MKS Wodzisław. W biegach sprinterskich na dystansie 1,3 km stylem klasycznym nasza biegaczka wywalczyła złoty medal.

Dominika Bielecka na najwyższym szczeblu podium. Z prawej Kornelia Kubińska.

To kolejny sukces Bieleckiej w tym sezonie. Dwa tygodnie temu została mistrzynią kraju w biegu na 30 km stylem klasycznym, rozgrywanym w ramach Biegu Piastów. - Teraz już chyba nikt nie ma wątpliwości co do osiągnięć tej zawodniczki. To jej kolejny sukces oraz Miasta Wodzisławia Śląskiego, a także klubu MKS Wodzisław, dla którego zdobywa kolejne złoto na zawodach najwyższej rangi. Ten medal świadczy o dużej wszechstronności Dominiki, która bardzo dobrze radzi sobie w sprintach jaki i biegach długich – komentuje Krzysztof Skorupa, trener Bieleckiej.

Sukcesu na swoim oficjalnym fanpage'u pogratulowała Dominice mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich, najlepsza Polka w tej dyscyplinie Justyna Kowalczyk.

Dodajmy, że 3. miejsce w zawodach tych zajęła aktualna reprezentantka kraju, wychowanka UMKS Marklowice Kornelia Kubińska.