środa, 17 sierpnia 2022

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Grzegorz Jakosz nowym trenerem Rafako Racibórz

29.06.2015 16:28 | 37 komentarzy | kozz

Zastąpił na tym stanowisku 32-letniego Wojciecha Grabinioka, który przechodzi do Silesii Lubomia, grającej podobnie jak Rafako w klasie okręgowej. Z kolei Jakosz ostatnio był piłkarzem czwartoligowej Unii Turza Śląska.

Grzegorz Jakosz nowym trenerem Rafako Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

35-letni Grzegorz Jakosz jest raciborzaninem i postanowił wrócić do swojego miasta. - Dostałem propozycję poprowadzenia drużyny z Raciborza i przyjąłem ją, bo chciałem po wieloletnich wojażach pracować u siebie - powiedział nowy szkoleniowiec Rafako.

Miniony sezon Jakosz spędził w Unii Turza Śląska grając jako obrońca. - Rozstaliśmy się w przyjaznej atmosferze. Poinformowałem działaczy turskiego klubu o propozycji z Rafako - oznajmił trener.

Nowy trener Rafakowców jest pełen podziwu osiągniętego wyniku przez podopiecznych Grabinioka w minionym sezonie. Przypomnijmy, że Rafako skończyło na pozycji wicelidera w katowickiej grupie 3 klasy okręgowej. - Bardzo fajny wynik osiągnęli. Wiem, że odchodzi grający trener, ale nie wiem czy, a jeśli to ilu zawodników zabierze ze sobą do Lubomi. W każdym razie nie boję się pracy, aczkolwiek nie wiem na co będzie nas stać, bo nie wiem jaką kadrą będę dysponował. W sumie to podobna sytuacja jak w Odrze Wodzisław dwa lata temu. Trzeba było drużynę budować od zera. Fajnie jakby chłopcy zostali - skomentował Jakosz. Szkoleniowiec nie planuje być grającym trenerem jak Grabiniok, bo woli stać przy linii i obserwować mecz z ławki. - Czy będę grał to zależy od kadry. Jeśli będzie konieczność to wyjdę na boisko - dodał trener.

Treningi Rafako Racibórz rozpoczną się 9 lipca.

Grzegorz Jakosz to były piłkarz Unii Racibórz, Włókniarza Kietrz, GKS-u Bełchatów, Górnika Zabrze, Polonii Warszawa, Arki Gdynia, Odry Wodzisław Śląski, GKP Gorzów Wielkopolski, Chojniczanki Chojnice i Unii Turza Śląska. Jako trener pracował dotychczas tylko w trzecioligowej Odrze Wodzisław Śl.

We wtorek w tygodniku "Nowiny Raciborskie" przeczytasz wywiad z byłym trenerem Rafako Racibórz - Wojciechem Grabiniokiem.