V Ogólnopolski Bieg Uliczny „Jastrzębska Dziesiątka”

21.09.2015 10:48 | 0 komentarzy | MAD

W minioną sobotę 19 września w Jastrzębiu Zdroju odbył V Ogólnopolski Bieg Uliczny  „Jastrzębska 10” na dystansie 10 km. Na starcie obok hali sportowej stanęło prawie 700 biegaczy z całej Polski i zagranicy.

Pierwszy linię mety przebiegł zawodnik z Kenii Moses Kibire przed swoim rodakiem Joelem Mwangi, trzecie i czwarte miejsca należały do zawodników z Ukrainy. Najlepszy z Polaków Krzysztof Szymanowski z Kościana przebiegł   linię mety na 5 pozycji. Wśród kobiet również dominowały zawodniczki z czarnego lądu. Zwyciężyła Salina Jebet z Kenii przed Etiopką Emisha Seubeta.

Najlepsza z Polek Katarzyna Golba z Mielca była trzecia. W zawodach wystartowała kilkunastoosobowa grupa biegaczy z Raciborszczyzny. Robert Antczak z Raciborza i Jan Deńca z Rudnika stanęli na najwyższym podium w swoich kategoriach wiekowych. Antczak w kategorii 30-latków, Deńca 60-latków. Na trzecim stopniu podium stanęły Jennifer Rutyna z Pietrowic Wlk. i Oleksandra Jadach z Raciborza. Pierwsza w kategorii K-16, druga K-40. Ponadto bieg ukończyli Wiesław Rzepczyński na 4 pozycji wśród 60-latków, Marek Prusicki, Damian Mika, Tomasz Kanclerz, Marcin Żołneczko, Grzegorz Śmietana, Piotr Stanik, Adam Majchrzak, Fryderyk Dąbal, Sebastian Lipiński wszyscy z Raciborza, Kamil Wollny z Kornic, Tomasz Tykierka z Budzisk.