Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

MTwPS: Szalony tie-break w meczu Effector Kielce - Shan Dong Szanghaj [ZDJĘCIA]

02.10.2015 22:07 | 0 komentarzy | kozz

W drugim piątkowym meczu w Arenie Rafako w Raciborzu Effector Kielce pokonał po tie-breaku wicemistrza Chin Shan Dong Szanghaj. Spotkanie było czwartym w ramach rozgrywek Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej o puchar prezydenta miasta Racibórz.

Podobnie jak wczoraj, drugi - wieczorny mecz cieszył się większym zainteresowaniem publiczności, aczkolwiek frekwencji większej niż na meczu ZAKSA - Effector nie było. Mecz kielczan z Chińczykami był bardzo ciekawym zaciętym widowiskiem. Pierwsze dwa sety należały do zespołu z Plus Ligi. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza, który wiele lat spędził w Raciborzu wygrali do 20 i do 22. W trzeciej odsłonie swoją przewagę pokazali goście z Szanghaju, wygrywając do 19. W czwartym secie chińska drużyna od początku wypracowała sobie kilkupunktową przewagę, której pilnowała do samego końca, aczkolwiek pod koniec seta Effector był blisko remisu. Shan Dong wygrał tą odsłonę do 23 i doprowadził do remisu 2:2. W tie-breaku rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Kiedy wydawało się, że Shan Dong wygra Effector dogonił i miał nawet piłkę meczową. Ostatecznie rywalizacja toczyła się na przewagi. Obie drużyny miały kilka szans zakończyć to spotkanie. Tie-breaka wygrał Effector 26:24 i w całym meczu triumfował 3:2

Jutro mecze przenoszą się z Areny Rafako do hali sportowej w Rudniku!

Effector Kielce - Shan Dong Szanghaj 3:2 (25:20, 25:22, 19:25, 23:25, 26:24)