Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Turniej o Puchar Starosty Raciborskiego w tenisie

06.10.2015 11:58 | 0 komentarzy | kozz

4 pażdziernika na korcie tenisowym RAFAKO S.A. rozegrano turniej tenisowy o Puchar Starosty Raciborskiego.

W turnieju uczestniczyło 14 osób. Turniej zorganizowany był tak, że każdy zawodnik rozegrał minimum trzy mecze. Turniej zdecydowanie wygrał Paweł Słysz z Kietrza uczeń Technikum Mechanicznego w Raciborzu. Paweł wygrał 3 mecze, a trenuje z TKKF "RAFAKO " od lutego 2015 r. Czterech następnych zawodników wygrało po 2 mecze i trzeba było między nimi rozegrać dodatkowe mecze czyli turniej, aby wyłonić kolejne miejsca. Organizator postanowił rozegrać turniej tie breakowy systemem każdy z każdym, w którym zwyciężył Leszek Kwet przed Wojtkiem Rybińskim i Emilką Pączko, następny był Maciej Rudziński.

3. Paweł Pączko

Henryk Swoboda organizator turnieju jest bardzo zadowolony, że rozegrano turniej integracyjny z udziałem rodziców. W przyszłości będziemy kontynuowali takie turnieje. Jeżeli mogę wyróżnić zawodników to poza Pawłem Słyszem, na uznanie zasługuje Emilka Pączko, która z powodzeniem rywalizuje z chłopcami i z wielkimi możliwościami sportowymi /tenisowymi/ Dawida Breitschedela. Spotkanie było bardzo sympatyczne, było ognisko, był grill, kawa i słodycze, były puchary, dyplomy i drobne upominki. Ostatnim turniejem w bieżącym roku, będą młodzieżowe Mistrzostwa Raciborza o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza do 13 lat i powyżej, organizowane przez OSiR, mówi Henryk Swoboda.