Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Sensacja w rozgrywkach o Puchar Polski piłkarek ręcznych

19.10.2015 18:13 | 1 komentarz | kozz

W rozegranym w Pietrowicach Wielkich meczu I rundy rozgrywek o Puchar Polski miejscowy UKS Start pokonał niespodziewanie drugoligową KS Zgoda Ruda Śląska.

Dla gospodyń tego spotkania to była okazja porównania się z drużyną występującą w rozgrywkach ligowych na wyższym poziomie. Ten swoisty test wypadł rewelacyjnie. Od początku meczu zawodniczki z Pietrowic były bardzo skoncentrowane. Przez pierwsze 10 minut żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie choćby dwubramkowej przewagi. Od tego momentu ku radości kibiców obecnych w hali zarysowała się lekka przewaga ekipy z Pietrowic. Zawodniczki nie marnowały żadnej nadarzającej się okazji do zdobycia bramki.

Systematycznie budowana przewaga po pierwszej połowie wynosiła 4 bramki i zakończyła się wynikiem 12-8. Po przerwie w pewnym momencie przewaga wzrosła do 7 bramek. Od tego momentu to przyjezdne zaczęły dominować na boisku. Mimo dobrej końcówki z ich strony, drużyna z Pietrowic nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 25-21. Znakomite zawody rozgrywała kapitan zespołu UKS-u Paulina Reichel, która w całym meczu zdobyła 13 bramek. Pozostałe zawodniczki dostosowały się swojej koleżanki i również zostawiły wiele serca na parkiecie walcząc o każdą piłkę i każdy centymetr placu gry. Pozostałe bramki zdobyły: Magdalena Reichel – 5, Aneta Lenort – 3, Natalia Kubisz – 2, Klara Gotzmann – 1, Edyta Zachwey – 1. Ten wynik sprawił, że do Pietrowic w następnej rundzie przyjedzie drużyna I-ligowa. Wiemy już że będzie to MTS Żory. Szykuje się absolutne święto dla fanów piłki ręcznej.