Piątek, 30 września 2022

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

RSS

Ewa Bugdoł triumfuje w Światowym Rankingu Kobiet w Triathlonie na Dystansie Długim

14.01.2016 12:38 | 0 komentarzy | kozz

Kolejny wielki sukces Ewy Bugdoł! Sponsorowana przez RAFAKO S.A. zawodniczka już po raz trzeci z rzędu okazała się najlepszą triathlonistką, zajmując pierwsze miejsce w Światowym Rankingu Kobiet w Triathlonie na Dystansie Długim. Wyróżnienie to potwierdza ciągle utrzymującą wysoki poziom formę zawodniczki WLKS Kmicic Częstochowa. 

Ewa Bugdoł triumfuje w Światowym Rankingu Kobiet w Triathlonie na Dystansie Długim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wielokrotna Mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie długim uzyskała w zestawieniu 1499, 09 punktów i tym samym wyprzedziła Finkę, Kaisę Lehtonen (1372.97) oraz Szwedkę Camillę Lindholm (1007.89).

Jak przyznaje sama Ewa Bugdoł, trzecia pod rząd wygrana w tej klasyfikacji to niesamowite wyróżnienie. - Jestem niezwykle szczęśliwa, że udało mi się po raz kolejny zająć pierwsze miejsce. Muszę zaznaczyć, że zawdzięczam to przede wszystkim mojej rodzinie oraz trenerom Grzegorzowi Zgliczyńskiemu i Mirosławowi Gołębiowskiemu. To właśnie dzięki nim mogłam przygotowywać się do sezonu 2015 - mówi Ewa Bugdoł, sponsorowana przez RAFAKO S.A. zawodniczka.

- Oczywiście wszystkie osiągnięcia nie miałyby miejsca bez pomocy mojego sponsora głównego, RAFAKO S.A. Dzięki raciborskiej Spółce mogę spokojnie skupić się na przygotowaniach do sezonu i mieć szansę na równi rywalizować z zagranicznymi zawodniczkami, które triathlon trenują zawodowo - wyjaśnia zawodniczka WLKS Kmicic Częstochowa, sponsorowana przez RAFAKO S.A. od 2012 r.

Warto pamiętać, że początek poprzedniego sezonu Ewa Bugdoł przywitała problemami zdrowotnymi. Na szczęście w kolejnych zmaganiach radziła sobie coraz lepiej, co potwierdza m.in. pierwsze miejsce w Pucharze Świata ITU w Weihai w Chinach oraz druga lokata w Ironman 70,3 Gurye w Korei Południowej. - Cieszę się, że sezon 2015 zakończyłam w ten sposób. Kontuzja kolana pokrzyżowała nieco moje plany. Na szczęście wyniki następnych startów były już w pełni satysfakcjonujące - opowiada E. Bugdoł.

Obecnie polska triathlonistka przygotowuje się do zawodów pod okiem trenera Grzegorza Zgliczyńskiego w Stanach Zjednoczonych w Denver (stan Kolorado), gdzie intensywnie pływa, biega i jeździ na rowerze. Natomiast już 10 kwietnia br., Ewa Bugdoł wystartuje w pierwszych zawodach nowego sezonu, a będzie to Ironman 70,3 (1,9 km pływanie, 90 km jazda na rowerze, 21,1 km bieg) w Teksasie.

Magdalena Matusik, Adventure Media