Wtorek, 29 listopada 2022

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

KKS MTB TEAM podsumowali sezon

14.01.2016 12:52 | 0 komentarzy | kozz

Rok rekordowy pod względem liczby startów i zdobytych medali – członkowie klubu RAFAKO MTB TEAM podsumowali trzeci sezon startów. Chwila oddechu nie trwała długo, gdyż już jesienią rozpoczęli treningi do kolejnego sezonu, który z pewnością do łatwych należeć nie będzie.

KKS MTB TEAM podsumowali sezon
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rok 2015 członkom klubu RAFAKO MTB TEAM upłynął na ciężkiej pracy, która zaowocowała znaczącymi sukcesami. Był trzecim z rzędu sezonem startów rafakowskiej grupy kolarzy górskich. Startowali oni we wszystkich edycjach Bike Maratonu na dystansach Mega i Mini. Zdobyli tam 5 miejsce w klasyfikacji muszkieterów, dwie zawodniczki i trzech zawodników uplasowało się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

W Krakowie, w ramach cyklu Skandia Maraton Lang Team 2015, wywalczyli drużynowe Mistrzostwo Polski Energetyków w MTB. Na królewskim dystansie Grand Fondo w kategorii M3 złoto zdobył Łukasz Woźniakowski. Na dystansie Medio srebro wywalczyli Łukasz Kocurek kat. M3 oraz Piotr Kędzior kat. M4 i na dystansie Mini złoto w kat. M4 zapewnił sobie Grzegorz Ginalski.

Z kolei podczas zawodów Cyklokarpaty w Kluszkowcach lider grupy, Łukasz Chalastra zdobył pierwsze miejsce Open na dystansie Giga.

Największym sukcesem rafakowców był jednak występ w Beskidy MTB Trophy, gdzie wygrali klasyfikację drużynową na dystansie Mega. Nagrody indywidualne zdobyli: Łukasz Chalastra wygrał klasyfikacje Open, Łukasz Woźniakowski wygrał klasyfikację M3, a Łukasz Kocurek zajął 22 miejsce w klasyfikacji M3.

Przygotowania do zmagań w 2016 roku już się rozpoczęły. Zawodnicy kolejny raz korzystają ze wsparcia i doświadczenia trenera Bogdana Czarnoty.

Ich kalendarz startów powoli się zapełnia. Podobnie jak w poprzednim sezonie wystartują w cyklu Bike Maraton, gdzie powalczą o klasyfikację drużynową muszkieterów i wysokie lokaty indywidualne. Wezmą również udział w etapówkach: Bike Adventure, Beskidy MTB Trophy czy Sudety Challange. Oczywiście będą bronić Mistrza Energetyków.

- Ogromne podziękowania należą się naszemu sponsorowi tytularnemu firmie RAFAKO S.A., dzięki której nasze treningi i starty są możliwe – mówi Łukasz Chalastra, lider KKS RAFAKO MTB TEAM.

Warto przypomnieć, że RAFAKO MTB TEAM, to 17- osobowa drużyna w której składzie większość stanowią pracownicy RAFAKO S.A. Jej trzon to 4 osoby, które tak o sobie mowią:

Łukasz Chalastra – na rowerze ścigam się od 4 lat. Ostatnie dwa lata to duży krok do przodu. Udało mi się nawiązać kontakt z maratonową czołówką kraju, a dobre warunki w klubie pozwalają mi na dalszy rozwój. Po zeszłorocznym dobrym występie na Beskidy Trophy w tym roku przygotowuję się do startu w długim wydaniu tego wyścigu. Ponadto planuję dalsze starty na dystansach Mega i Giga w maratonach.

Łukasz Kocurek – przygodę z kolarstwem górskim zacząłem w 2014 roku i właściwie rok 2015 był moim pierwszym pełnym sezonem. Kolarstwo traktuję jako odskocznię od życia codziennego, jednak już wiem, że co najmniej na najbliższe kilka lat zagości w moim grafiku zajęć. Dopiero się rozkręcam i wiem, że prawdziwy progres dopiero przede mną.

Paweł Pięta – przygodę z rowerem zacząłem 17 lat temu, były to głównie wyścigi szosowe, natomiast parę lat później spróbowałem swoich sił w kolarstwie górskim. Dało mi ono możliwość poznania większej ilości sympatycznych ludzi i spędzenia coraz więcej czasu z nimi. Obecnie intensywnie przygotowuję się do sezonu 2016, podczas którego będę startował na dystansach Giga.

Łukasz Woźniakowski – Ostatnie trzy lata w klubie RAFAKO MTB TEAM zaliczam do bardzo udanych. Dobra atmosfera i wsparcie trenerskie to czynniki, które powodują, że z przyjemnością spędza się czas na wspólnych zgrupowaniach i startach. Z początkiem stycznia zaczynam przygotowania do sezonu, w którym zamierzam głównie startować na dystansie GIGA. Spróbuję również swoich sił w etapówce Sudety Challange.

Justyna Korzeniak, Adventure Media