Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

Agnieszka Król „srebrna” w Paryżu

01.02.2016 10:23 | 0 komentarzy | kozz

Agnieszka Król z MKZ Unia Racibórz zajęła drugie miejsce w zawodach o Grand Prix Francji w zapasach kobiet.

Zawodniczka z Unii z powodzeniem przebrnęła przez wszystkie szczeble turnieju i dotarła do ścisłego finału. W decydującej walce kategorii 58 kg, nasza zawodniczka musiała tym razem uznać wyższość reprezentantki Białorusi, Veraniki Ivanovej. Przypomnijmy, że w Paryżu z bardzo dobrej strony zaprezentowała się jeszcze jedna zawodniczka MKZ Unia Racibórz, Paula Kozłow, która wywalczyła brązowy medal w kategorii 55 kg. Nad Sekwaną podopieczne trenera Krzysztofa Ołenczyna wywalczyły w sumie aż 7 medali: 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy. Sukcesy naszych reprezentantek bezpośrednio obserwował Grzegorz Pieronkiewicz, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.