Pomysłowa impreza OSiR - Mistrzostwa Raciborza aut zdalnie sterowanych [ZDJĘCIA, WIDEO]

20.02.2016 14:30 | 0 komentarzy | kozz

Tego jeszcze w raciborskiej Arenie Rafako nie było. Organizatorzy wpadli na pomysł zorganizowania mistrzostw w ściganiu się autami zdalnie sterowanymi. Impreza jak na pierwszy raz cieszyła się sporym zainteresowaniem - udział wzięło 35 uczestników.

Aleksandra Wojteczek z Raciborza pokonała trasę najszybciej z wszystkich uczestników

Materiał wideo:

Rywalizowano na specjalnym torze wyścigowym w trzech kategoriach wiekowych: 1-10 lat, 11-20 i seniorzy.

W kategorii najmłodszych wygrał Marcel Wyrobek, który odcinek dwukrotnie pokonał w czasie 51,61 s, przed Oliwierem Lokajczykiem (65,91 s) i Filipem Sulskim (72,17 s).

W kategorii wiekowej 11-20 lat zwyciężyła Aleksandra Wojteczek, która wyznaczoną trasę pokonała w czasie 40,23 s, przed Markiem Zawadą (70,66 s) i Krzysztofem Gomółką (95,63 s).

U najstarszych triumfował Piotr Słoma, który trasę ukończył 48,15 s, przed Zdzisławem Wojteczkiem (57,53 s).

Zawody sędziowali: Cezary Promis, Tomasz Bieliński i Marcin Polowczyk. Fundatorem głównej nagrody jaką był dron była firma RC Stery z Rybnika.

Więcej o imprezie we wtorek w papierowym wydaniu "Nowin Raciborskich".