Derby gminy Kuźnia Raciborska rozstrzygnięte w pół godziny [WIDEO]

03.05.2016 21:22 | 0 komentarzy | kozz

Takiego przebiegu meczu można było się spodziwać. Drużyna Buku Rudy po triumfie w Pietrowicach Wielkich gdzie wygrała 7:0, podejmowała w gminnych derbach mającą m.in. spore kłopoty kadrowe Stal Kuźnia Raciborska. Rywalizacja zakończyła się wygraną 3:1 dla gospodarzy.

Materiał wideo:

Mecz już w piątej minucie otworzył Mateusz Procek i Buk prowadził 1:0. Stal próbowała się odgryźć, ale nie potrafiła stworzyć składnej akcji. Te z kolei tworzyli gospodarze, którzy jeszcze przed trzydziestą minutą zdobyli drugiego gola. Skłócona drużyna przyjezdnych kilka minut później straciła trzeciego gola i rywalizacja była rozstrzygnięta. Piłkarzy obu ekip zniechęcał ciągle padający deszcz, który mocno utrudniał grę. Trener przyjezdnych nie mając zbytniego wyboru wpuścił na boisko zawodników z rocznika 99 i 00. Co ciekawe właśnie wtedy spotkanie dla Stali zaczęło się układać czego efektem był gol Damiana Kiliana. Ten sam zawodnik miał jeszcze sytuację na 3:2, ale trafił prosto w bramkarza. Obie drużyny straciły także zawodników, którzy musieli opuścić boisko z powodu kontuzji. Choć mecz nie zachwycił, to różnica pomiędzy drużynami była widoczna w końcu Rudy przy zespole z Tworkowa, to główni kandydaci do awansu.

LKS Buk Rudy - KS Stal Kuźnia Raciborska 3:1 (3:0)

Mateusz Procek 6., Adam Tworuszka 28., Jakub Kazaniecki 33. - Damian Kilian 79.

Żółte kartki: Tomasz Bok, Jakub Kazaniecki (obaj Buk) - Jacek Herok, Sebastian Datko, Rafał Żymełka, Damian Słupina (wszyscy Stal)

Sędziowali: Dawid Krybus, Dariusz Kowacz, Sebastian Stopa (Podokręg Racibórz)

BUK: Ryszard Morgała - Michał Wilczek, Artur Bębenek, Marcin Bok (80. Adam Bok), Łukasz Moric, Przemysław Humski, Tomasz Bok (43. Łukasz Węglorz), Mateusz Procek, Adam Tworuszka (70. Oliwier Miera), Mariusz Wanglorz, Jakub Kazaniecki (80. Dawid Towarnicki). Trener: Beniamin Miera.

STAL: Kamil Krawiec - Wojciech Kilian, Łukasz Żak, Jacek Herok, Sebastian Datko (30. Sebastian Dziadura, 75. Adam Szczypka), Rafał Żymełka, Dawid Miś (70. Sebastian Dąbrowski), Damian Hareńczuk, Marcin Hómin (60. Krzysztof Szabałowski), Damian Kilian, Damian Słupina. Trener: Henryk Manek.