Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Rybniccy żeglarze pływali w Gdyni

16.07.2016 15:00 | 0 komentarzy | KP

Startem w Pucharze Trenerów w Gdyni żeglarze TS Kuźnia Rybnik zakończyli dziesięciodniowe zgrupowanie grupy regatowej Optimist na północy Polski.

Regaty rozegrane w dniach 7-10 lipca już, tradycyjnie wchodziły w coroczny cykl regat Volvo Gdynia Sailing Days. Dla większości zawodników odmłodzonej grupy regatowej był to pierwszy start w warunkach zatokowych. Mimo ciężko przepracowanego tygodnia w Pucku wyniki pokazały, że przed młodymi rybnickim żeglarzami jeszcze sporo pracy. Najlepiej spisała się Wiktoria Grima, która w grupie brązowej flight wywalczyła 5. miejsce. 10. była Zuzanna Widomska, 15. Hugo Skupnik, 21. Jakub oblonk, a 27. Zofia Jachymska. W grupie srebrnej flight na 26. pozycji uplasował się Robert Szymański, Maciej Wójcik był 39., 65. pozycję zajęła Iga Marcisz, a 66. była Julia Kozubowicz.