imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Medale młodych siatkarzy. Radlin pierwszy, Rybnik drugi

30.08.2016 13:00 | 0 komentarzy | pm

Siatkarze plażowi z naszego regionu zdominowali Ogólnopolski Finał Gimnazjady.

Pod koniec wakacji został rozegrany Ogólnopolski Finał Gimnazjady w siatkówce plażowej chłopców. Najlepsi okazali się Beniamin Granieczny i Jakub Bugajski, którzy reprezentowali Gimnazjum Sportowe nr 2 w Radlinie. Srebrne medale wywalczyli Damian Porczyk i Wojciech Niestrój z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku. – Do ciekawej sytuacji doszło w meczu półfinałowym Mistrzostw. Graliśmy z Miliczem i w tie-breaku było już 14:9 dla naszych przeciwników. Na zagrywkę poszedł Damian i po serii doskonałych zagrań zdobyliśmy 7 punktów pod rząd. To pozwoliło wystąpić w finale i wywalczyć srebrny medal – relacjonuje Lech Kowalski.

Warto dodać, że na trzecim stopniu podium stanęła kolejna para z Radlina: Kamil Konieczny i Dominik Wrólewski. Na 5. miejscu rywalizację ukończyli raciborzanie: Jakub Besz i Wojciech Szwed.

Wyniki

1. miejsce: Beniamin Granieczny/Jakub Bugajski (trener Marek Przybysz) – Gimnazjum Sportowe nr 2 w Radlinie

2. miejsce: Damian Porczyk/Wojciech Niestrój (trener Lech Kowalski) – Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku

3. miejsce: Kamil Konieczny/Dominik Wrólewski (trener Marek Przybysz) – Gimnazjum Sportowe nr 2 w Radlinie

4. miejsce: Pachurka Kamil/Romanowicz Szymon (trener Iwona Glinka) – Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

5. miejsce: Jakub Besz/Wojciech Szwed (trener Marcin Polowczyk) – Gimnazjum nr 3 w Raciborzu

5. miejsce: Fryzowicz Filip/Mordarski Jakub (Jarosław Kawerski) – Gimnazum nr 2 w Kamiennej Górze