Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

Pierwsze medale zapaśników MKZ Unia na Mistrzostwach Polski

09.09.2016 23:56 | 0 komentarzy | kozz

Srebrny i trzy brązowe medale wywalczyła ekipa MKZ Unia Racibórz  podczas pierwszego dnia Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach, które podobnie jak w zeszłym roku odbywają się w Zgierzu.

W decydujących walkach o trzecie miejsce zwycięstwa z reprezentantów Unii odnieśli Agata Walerzak (53 kg), Agnieszka Król (60 kg) i doświadczony Mateusz Wanke (71 kg). Srebrny krążek przywiezie do Raciborza Patrycja Sperka, która startowała w kategorii 75 kg. Na piątych miejscach rywalizację ukończyli Arkadiusz Gucik (66 kg) i Krzysztof Bańczyk (71 kg). Z zawodników  LKS Dąb Brzeźnica biorących udział w mistrzostwach piąte miejsca zajęli Patryk Ołenczyn (65 kg), Remigiusz Waśkowski (70 kg) i Nataniel Ostrowski (74 kg). Jutro oba kluby z Powiatu Raciborskiego z pewnością znacząco poprawią swój dorobek. W walce o złoty medal wystąpią reprezentanci Unii, Paula Kozłow (53 kg) i Dawid Ersetic (59 kg). Klub z Brzeźnicy będzie miał również dwie szanse na złoto. W finale o tytuły mistrza kraju, powalczą Agata Tatar (63 kg) i Sebastian Jezierzański (86 kg). Warto nadmienić, że brązowy medal wywalczył dziś Piotr Duk (Olimpijczyk Kędzierzyn - Koźle), który na co dzień podnosi swoje kwalifikacje na treningach w MKZ Unia Racibórz w ramach działającego w klubie Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży. Bezpośrednią relację z sobotnich (10.09) finałów Mistrzostw Polski od godz. 18.10 do 20.15 przeprowadzi TVP Sport.