środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

W Turzy nowy trener i stare problemy. Porażka z Falubazem

09.10.2016 16:13 | 0 komentarzy | art

Unia Turza, już z nowym trenerem Piotrem Hauderem na ławce, przegrała 1:0 wyjazdowe spotkanie z Falubazem Zielona Góra, który również jest beniaminkiem III ligi.

Jak donosi oficjalny serwis internetowy Falubazu, przez większą część meczu lepszą drużyną była Unia, która nie potrafiła jednak wykorzystać sytuacji bramkowych. Nie dość tego, w 73. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Łukasz Ziętek z Falubazu i unici mieli ponad kwadrans czasu na to by wykorzystać osłabienie miejscowych. Tyle, że w 86. minucie siły się wyrównały za sprawą czerwonej kartki dla Piotra Szymiczka, defensora Unii. Mogło się wydawać w tym momencie, że mecz zakończy się podziałem punktów. Dla Unii byłby to scenariusz całkiem do przyjęcia. Tyle że doliczonym czasie gry gospodarze przechylili niespodziewanie szalę zwycięstwa na własną stronę za sprawą bramki Alberta Cipiora i Unii przyszło wracać z dalekiej podróży z pustymi rękoma.

To już czwarty mecz unitów, w którym gola na wagę punktów, tracą w końcówce meczu. Przed nowym trenerem więc dodatkowe zadanie - poprawa koncentracji zawodników Unii. Bez tego trudno będzie wydostać się ze strefy spadkowej.

Skład Unii: Sitko, Glenc (71. Markiewicz), Szymiczek, Radler, Kuczok (80. Staniczek), Jagła,  Dariusz Pawlusiński, Dawid Pawlusiński (73. Domin), Sikorski, Kulczyk (65. Sitnik), Hanzel. Trener Piotr Hauder.

Falubaz Zielona Góra - Unia Turza Śl. 1:0 (0:0)

Bramka: Cipior (90.+1.)