Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Łamator i Berserkers na zawodach MMA w Świętochłowicach

13.10.2016 11:41 | 0 komentarzy | kozz

W minioną sobotę 8 października zawodnicy Klubu Brazylijskiego Jiu-jitsu Łamator z Raciborza, Berserkers Team Racibórz oraz Klubu Spartan z Knurowa gdzie trenerem jest także Tomasz Jabłonka wystartowali na 117 zawodach ALMMA - Mistrzostwa Śląska  w Świętochłowicach.

Zawody amatorskiej ligi MMA przyciągnęły ponad 130 zawodników z całej Polski, a zmagania toczyły się w bardzo klimatycznej sali teatralnej Centrum Kultury Śląskiej. Raciborzanie z Łamatora startowali wyłącznie w konkurencji MMA gdzie dozwolone były uderzenia, kopnięcia, rzuty, dźwignie, trzymania i duszenia. Najlepiej zaprezentował się Mariusz Magda, który zdobył złoty medal deklasując swoich przeciwników. Debiutujący w formule MMA Kamil Bordo po dwóch świetnych pojedynkach zdobył srebrny medal. Ostatni z raciborzan z Łamatora Jacek Reiman również debiutował w formule MMA niestety po pierwszym pojedynku musiał on wycofać się z walki o brązowy medal z powodu kontuzji. Zawodnicy z knurowskiego Spartana walczyli także w formule MMA oraz w BJJ gdzie walka toczy się bez uderzeń i kopnięć. Dawid Papiernik walczący w MMA po dwóch wygranych pojedynkach w finale przegrał decyzją sędziowską i zdobył srebrny medal, Marcin Maleszewski startujący także w MMA niestety nie dostał się do strefy medalowej. W konkurencji BJJ Adam Długaszek zdobył brązowy medal, a jego klubowy kolega utytułowany  Adam Witkowski złoty medal w swojej kategorii i srebrny w wyższej kategorii wagowej. Zawodnicy Berserkers Racibórz walczyli w MMA i BJJ. Fryderyk Dąbal zajął drugie miejsce w kat. 77 kg Bjj no Gi, a Eryk Walecki znalazł się na trzecim miejscu w kat. 66 kg MMA junior.