Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Łatwe zwycięstwo ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w Katowicach

05.11.2016 21:39 | 0 komentarzy | kozz

Mistrz Polski wrócił na pozycję lidera siatkarskiej PlusLigi. Zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrali w sobotę w Katowicach z GKS-em 3:0.

Siatkarze GKS Katowice równorzędnym rywalem dla mistrza Polski byli tylko w pierwszym secie, gdy walczyli na przewagi. Ostatecznie to kędzierzynianie wygrali pierwszą odsłonę 28:26. Drugi set całkowicie odbył się pod dyktando ZAKSY. Zawodnicy Ferdinando De Giorgi wygrali go do 16. Trzeci set nie porywał publiczności. GKS nieco zrezygnowany popełniał dużo błędów, a wtórowali jemu siatkarze ZAKSY. W efekcie końcowym mistrz Polski wygrał trzecią partię do 20 i cały mecz 3:0. ZAKSA ponownie jest liderem PlusLigi z siedemnastoma punktami. Druga jest Skra Bełchatów (15 pkt), trzeci Asseco Resovia Rzeszów (15 pkt), czwarty Cuprum Lubin (14 pkt), a piąty Jastrzębski Węgiel (14 pkt). Za tydzień (sobota, godz. 17.) ZAKSA podejmować będzie u siebie Łuczniczkę Bydgoszcz.

GKS Katowice - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (26:28, 16:25, 20:25)