Marklowiczanin najszybszy na kilometrach niepodległości

14.11.2016 20:10 | 0 komentarzy | art

11 listopada, dokładnie o godz. 11.11 wystartował bieg na 11 km w ramach II Monsun Krostoszowickich Kilometrów Niepodległości. Na starcie biegu stanęło 56 mężczyzn i 16 pań. Do zmagań przystąpili również kijkarze – w sumie 88, którzy rywalizowali na dystansie o połowę krótszym.

Leśna trasa była wymagająca, ale urokliwa

Start poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego przez zawodników i organizatorów. Sama trasa nie należała do łatwych. Wiodła leśnymi duktami, a na każdym z dwóch okrążeń, które czekały uczestników biegu, znajdowały się dwa wymagające podbiegi, oraz śliskie zbiegi. Frekwencja na zawodach świadczy o tym, że takie crossowe trasy są przez biegaczy lubiane. Z trudami urokliwej trasy najszybciej poradził sobie Tomasz Winkler z Marklowic, który w krostoszowickim lesie wygrał już niejeden bieg. 36-latek pokonał trasę w czasie 42:11, deklasując rywali. Drugi na mecie Krzysztof Lesik miał do zwycięzcy 3 minuty i 36 sekund straty. Trzeci na mecie zameldował się Artur Roczkowski z Rybnika. 51-letni zawodnik uzyskał czas 46:45. Wśród pań najszybciej trasę biegu pokonała Martyna Koczy (56:11), za nią uplasowała się Edyta Połomska (59:16), a miejsce 3. wywalczyła Dagmara Goły (59:54).

Zmagania amatorów kijków wygrał Artur Biłek z Lublińca, który trasę 5,5 km pokonał w czasie 35:30. Miejsce 2. zajął Ryszard Kłyś, który do zwycięzcy stracił tylko 3 sekundy, a miejsce 3. Piotr Niechwiejczyk (35:42). Wśród pań wygrała Wiesława Pogorzelska (40:25), przed Wiolettą Mól (41:14) i Barbarą Olschimke-Marmurowicz (41:17).

Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali na mecie piękne medale z godłem i flagą Polski, zaprojektowane przez Barbarę Kowalczyk. Organizatorem imprezy była Gmina Godów, KS Forma Wodzisław i Inter Krostoszowice.