ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała BBSK Stambuł w pierwszym meczu Ligi Mistrzów [ZDJĘCIA]

06.12.2016 19:39 | 0 komentarzy | kozz

Siatkarze Mistrza Polski i lidera PlusLigi, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegrali w mikołajki pierwszy w tym sezonie mecz Ligi Mistrzów. Rywalem był wicemistrz Turcji - BBSK Stambuł.

Pierwszy set w wykonaniu siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle był fenomenalny. Momentami wyglądało tak, jakby rywal ze Stambułu nie dojechał na mecz. Podopieczni trenera De Giorgi wysoko pokonali wicemistrza Turcji 25:12. W drugiej odsłonie przez niemalże całego seta przeważali goście. Gospodarze jednak pokazali charakter w końcówce. Mimo, że przegrywali już pięcioma punktami zdołali odrobić straty. Wygrali drugiego seta na przewagi, choć siatkarze BBSK również mogli rozstrzygnąć go na swoją korzyść, bowiem mieli piłkę setową. Ostatecznie ZAKSA wygrała drugą partię 28:26. Trzeciego seta ponownie lepiej rozpoczęli przyjezdni, prowadząc czterma punktami najpierw 5:1, następnie 8:4. Siatkarze ZAKSY dogonili siatkarzy BBSK Stambuł i na tablicy widniał rezultat 10:10. Wyrównana rywalizacja toczyła się do stanu po 15. Wówczas kędzierzynianie objęli trzypunktowe prowadzenie (18:15). Rywale ponownie wyrównali do stanu po 21, a później mieli nawet piłkę setową. Nie wykorzystali jej jednak i później cztery piłki meczowe miała ZAKSA i zakończyła spotkanie atakiem Deroo 29:27.

Siatkarze ZAKSY rywalizują w grupie A Ligi Mistrzów, a poza zespołem ze Stambułu przyjedzie zmierzyć się im z Noliko Maaseik i Dynamo Moskwa.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBSK Stambuł 3:0 (25:12, 28:26, 29:27)

ZAKSA: Zatorski (L), Tillie, Witczak, Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Semeniuk, Pająk, Deroo, Toniutti, Banach (L), Czarnowski.

Stambuł: Sonat (L), Pekşen, Rouzier, Eryüz, Antanovich, Hayitli, Price, Coskovic, Le Goff, Matić, Marechal, Cin, Mert (L).