imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Remis rybnickich piłkarzy z Puszczą Niepołomice [ZDJĘCIA]

10.02.2017 16:41 | 0 komentarzy | pm

Kolejny sparing mają za sobą piłkarze KS ROW 1964 Rybnik.

W Kamieniu kolejny sparing rozegrali, przygotowujący się do rundy wiosennej, piłkarze KS ROW 1964 Rybnik. Tym razem podopieczni Piotra Piekarczyka zmierzyli się z Puszczą Niepołomice, a więc z drużyną, z którą na co dzień rywalizują na boiskach II ligi. W rozgrywkach ligowych w Rybniku był bezbramkowy remis, mecz rewanżowy w Niepołomicach wygrała Puszcza 2:0. W ligowej tabeli ROW zajmuje miejsce 15., Puszcza jest 4., z szansami na walkę o awans do I ligi.

Mecz w Kamieniu lepiej rozpoczęli goście. Z każda minutą ROW grał jednak lepiej i udokumentował to bramką w 29. minucie. Do piłki dośrodkowanej przez Pawła Jaroszewskiego, najwyżej wyskoczył Sebastian Musiolik i strzałem głową pokonał Andrzeja Sobieszczyka. Strzelec bramki mógł się podobać w I połowie meczu, wygrał sporo pojedynków główkowych, był bardzo aktywny i waleczny. Jeszcze przed przerwą przyjezdni doprowadzili do remisu. Bramkę – strzałem z linii pola karnego zdobył Damian Łanucha.

Po zmianie stron zdecydowanie więcej z gry miała Puszcza. Ich przewaga stała się jeszcze większa, gdy trener Piekarczyk dokonał zmian w składzie. W 62. minucie goście przeprowadzili akcję prawą stroną, piłka powędrowała w końcu w pole karne, a tam strzałem głową bramkę zdobył Łukasz Furtak. Rybniczanie starali się odrobić tę stratę, ale niewiele byli w stanie wskórać. Mieli jednak trochę szczęścia. W 74 minucie Piotr Stawarczyk, stoper z Niepołomic, na tyle niefortunnie starał się wybić dośrodkowaną piłkę, że wpakował ja do swojej bramki. W końcówce spotkania Puszcza stworzyła sobie kilka dobrych okazji, ale żadnej z nich nie wykorzystała i sparing zakończył się remisem 2:2.

ROW 1964 Rybnik – Puszcza Niepołomice 2:2 (1:1)
Bramki:
Sebastian Musiolik (29.), Piotr Stawarczyk (sam. 74) – Damian Łanucha (41.), Łukasz Furtak (62.)

ROW: Kacper Rosa - Witold Cichy, Marián Jarabica, Dawid Bober (46. Damian Koleczko), Dawid Gojny, Mariusz Zganiacz, Szymon Jary, Dawid Kalisz (46. Tomasz Balul), Paweł Jaroszewski, Przemysław Brychlik (46. Marek Gładkowski), Sebastian Musiolik. W II połowie grali także: Szymon Popiela, Marián Jarabica, Jan Janik, Paweł Polak, Damian Gorzawski, Kamil Spratek.

Puszcza: Andrzej Sobieszczyk (46. zawodnik testowany) - Michał Czarny, Piotr Stawarczyk, Rafał Mikulec (46. Jakub Zagórski), zawodnik nieznany (46. Łukasz Furtak) - Filip Wójcik (46. Dominik Zawadzki), Marcel Kotwica, Damian Lepiarz (46. Dominik Radziemski), Bartosz Żurek (46. Michał Mikołajczyk), Damian Łanucha (46. Arkadiusz Gajewski) - Marcin Orłowski.