Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

ZAKSA z piątym zwycięstwem w Lidze Mistrzów [ZDJĘCIA]

14.02.2017 19:18 | 0 komentarzy | kozz

Piąty mecz i piąte zwycięstwo na koncie siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów. We wtorek pokonali w hali Azoty mistrza Belgii - Noliko Maaseik.

Podopieczni Ferdinando De Giorgi spokojnie rozpoczęli pierwszego seta i stopniowo powiększali przewagę. Prowadzili już 16:10, ale dali się nieco dogonić, na tyle, że przed końcem seta mieli przewagę ledwie jednego punktu. Ostatecznie zwyciężyli Belgów 25:23. W drugim secie kędzierzyńscy siatkarze utrzymywali bezpieczną przewagę od początku do końca, wygrywając 25:19. W trzecim secie ZAKSA budowała przewagę powoli oddalając się od siatkarzy Noliko. Zespół z Kędzierzyna-Koźla wygrał 25:21 i w całym meczu 3:0.

W ekipie Noliko Maaseik wystąpił Polak Nikodem Wolański oraz Luksemburczyk polskiego pochodzenia Kamil Rychlicki. Z kolei jednym z sędziów liniowych był Jakub Wanat, niegdyś związany jako siatkarz m.in. z AZS Rafako Racibórz.

Do zakończenia rozgrywek grupowych siatkarzom ZAKSY pozostał wyjazdowy mecz z Istambul BBSK.

Skład ZAKSY: Zatorski (L), Witczak, Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Semeniuk, Pająk, Deroo, Toniutti.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Noliko Maaseik 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)