Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

AZS Rafako Racibórz przegrał u siebie z MCKiS Jaworzno [ZDJĘCIA]

15.02.2017 19:22 | 1 komentarz | kozz

W środę w raciborskiej Arenie Rafako rozegrano mecz XXI kolejki II ligi mężczyzn w siatkówce. Ostatni w tabeli gospodarze - AZS Rafako przegrali z trzecią siłą ligi - MCKiS Jaworzno 0:3.

Pierwszy set mógł wlać odrobinę nadziei w serca raciborskich kibiców. Gra dłuższymi momentami w wykonaniu AZS-u mogła się podobać, a co najważniejsze była ona skuteczna. Pod koniec partii gospodarze jednak zostali zdławieni dobrymi akcjami przyjezdnych i to MCKiS zapisał wygraną na swoim koncie 25:22. Drugi set był całkowicie nieudany dla siatkarzy Jana Papszuna, którzy odstawali od wyżej notowanego rywala przegrywając 17:25. Trzeci set był najbardziej wyrównany ze wszystkich. Rywalizacja toczyła się wokół remisu lub nieznacznej przewagi jednych lub drugich. Piłka setowa przy stanie 24:22 była po stronie Jaworzna, ale AZS dwukrotnie wydobył się z opresji. Kolejne dwie piłki wygrał jednak zespół gości i zwyciężył 26:24, a w całym meczu 3:0.

Był to ostatni domowy mecz AZS Rafako w tym sezonie. W rundzie zasadniczej siatkarzy z Raciborza czeka jeszcze jeden wyjazdowy mecz w Rybniku z Volleyem (2. miejsce). Później AZS czekać będzie walka o utrzymanie się w II lidze w play-outach.

AZS Rafako Racibórz - MCKiS Jaworzno 0:3 (22:25, 17:25, 24:26)