Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Marklowiczanka ze złotem mistrzostw kraju

15.02.2017 21:09 | 4 komentarze | art

Pochodząca z Marklowic Kornelia Kubińska została mistrzynią Polski w biegach narciarskich. Zdobyła też medal brązowy.

Mistrzostwa Polski Seniorów w tym sezonie podzielono na dwie części. Pierwsza z nich - sprinty indywidualne stylem dowolnym oraz krótkie biegi stylem klasycznym - została rozegrana 11 i 12 lutego na trasach Kubalonki w Wiśle. W pierwszym dniu rozegrano sprint techniką dowolną. Do finału biegu na 1400 m zakwalifikowała się Kornelia Kubińska, reprezentująca barwy AZS AWF Katowice. W finale zajęła 3. miejsce, przegrywając srebro o włos z Urszulą Łętochą. Na 11. miejscu sklasyfikowana została wodzisławianka Agata Warło, reprezentująca klub NKS Trójwieś Beskidzka. Ze zmagań odpadła w półfinale kwalifikacji.

Dzień później Kubińska była już bezkonkurencyjna. W biegu techniką klasyczną na 5 km wygrała zdecydowanie, wyprzedzając drugą na mecie Łętochę o ponad 50 sekund. - Wracam po dłuższej przerwie do rywalizacji i po wczorajszych sprintach czułam się troszkę zmęczona, bo jest to jednak ciężka rywalizacja. Natomiast dla mnie ten bieg na 5 km jest znakiem, że forma idzie do góry i mam nadzieję, że będzie ona jeszcze lepsza. Chcę wykorzystać te ostatnie dwa tygodnie do Mistrzostw Świata jak najlepiej i aby ta dyspozycja była jeszcze lepsza. Jednak jestem zadowolona z tego biegu i ze zwycięstwa, chociaż trener powiedział, że nie wykonałam dobrze zadania, bo celem była minuta przewagi nad drugą zawodniczką. Trasy tutaj podczas Mistrzostw Polski na pewno należą do tych cięższych. Były bardzo wymagające, dlatego tutaj naprawdę trzeba było mieć dobrą dyspozycję, żeby wytrzymać – skomentowała po zwycięstwie Kubińska, która w ubiegłym sezonie z powodu ciąży w ogóle nie startowała w zawodach.

9. na mecie biegu na 5 km zameldowała się Agata Warło.