Wtorek, 26 października 2021

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Księżna lekkiej atletyki - Justyna Święty odwiedziła swoją szkołę [ZDJĘCIA]

09.03.2017 12:36 | 0 komentarzy | kozz

Brązowa medalistka indywidualnie w biegu na 400 metrów  i złota w sztafecie w biegu na 4x400 metrów podczas HME, raciborzanka, Justyna Święty odwiedziła w czwartek Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. 

Księżna lekkiej atletyki - Justyna Święty odwiedziła swoją szkołę [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Huczniej niż przed rokiem gratulowano Justynie podczas spotkania w hali ZSOMS. Nagrodę finansową z życzeniami i kwiatami wręczyła wiceprezydent Irena Żylak, przemowę wygłosiła dyrektor placówki Ludmiła Nowacka. Ponadto z życzeniami i kwiatami spieszyli do Justyny - Robert Szyjka i Kazimierz Stępień. Z oficjeli przemówił także wicestarosta Marek Kurpis. Księżna lekkiej altetyki - jak została nazwana podczas spotkania, opisując emocje jakie towarzyszyły jej podczas mistrzostw Europy w Belgradzie mówiła, że to było jej spełnienie najskrytszych marzeń. - W sztafecie spodziewałam się medalu, natomiast trudniej o niego było indywidulanie, dlatego cieszę się bardzo, że udało się z Belgradu przywieźć dwa krążki - mówiła Justyna Święty.

Na uroczystość poza mediami lokalnymi przybyły także te ogólnopolskie jak TVP. Do hali SMS-u zaproszono także uczniów, którzy zadawali mistrzyni niejednokrotnie trudne pytania, jak chociażby o to w ilu językach umie mówić, dlaczego wybrała bieganie, czy porażki motywują, a także czy się stresuje przed biegiem. Odpowiadając Justyna wyjawiła, że posługuje się językiem angielskim, bieganie wybrała dzięki trenerom, choć interesowała się piłką nożną, w temacie porażek odniosła się do ostatniej przegranej w sztafecie podczas ME w Amsterdamie, a stres towarzyszy jej przed biegami elimnacyjnymi - teraz nie przespała nocy przed pierwszymi startami.

Padały również pytania dotyczące diety, której jak się dowiedzieliśmy nie stosuje, a także o marzenia - i co oczywiste są nimi świetne starty podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Na koniec jeden z uczniów zapytał lekkoatletkę o wiek - i tu ów uczeń został zestrofowany przez prowadzącego spotkanie Piotra Kielara, którzy rzekł, że kobiet nie pyta się o wiek, a sam zainteresowany został odesłany do wikipedii.

Na koniec Justyna pozowała do zdjęć z uczniami, rozdawała autografy i pokazała medale jakie wywalczyła w Belgradzie.

Już jutro raciborzanka leci na obóz do Republiki Południowej Afryki.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka