Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Młodzi bokserzy SKORUPA TEAM z Pszowa Mistrzami Śląska

22.03.2017 15:15 | 0 komentarzy | (q)

Od 9 do 11 marca w Knurowie odbyły się Mistrzostwa Śląska w boksie. Startowali zawodnicy kadet, junior i senior, w tym zawodnicy SKORUPA TEAM.

Ogółem udział wzięło 121 zawodników z 24 klubów. Artur Skorupa walczył jako kadet w wadze 46 kg co ważne bo miał wystartować w kategorii 48 kg ale z powodu braku zawodników musiał w ciągu 2 godzin zrzucić 1.4k g żeby móc wziąść udział w Mistrzostwach. - Ale Artur to Artur: skakanka i bieganie wokół hali pozwoliło zejść do wagi 45 kg 800 gram - komentuje ojciec Krzysztof Skorupa. - Artur w półfinale pokonał zawodnika gospodarzy Concordia Knurów przez T.K.O już w I rundzie a w finale spotkał się z wicemistrzem Polski młodzików z roku 2016 zawodnikiem Górnika Sosnowiec i tu także totalna dominacja i jednogłośnie. Zwycięstwo Artura gdzie przed nokautem uratował przeciwnika gong. Trzeba zaznaczyć że Artur pierwszy rok dopiero zaczął starty w kategorii kadet i już Mistrz Śląska. Była to trzecia czwarta walka Artura w tym roku jako kadet i wszystkie wygrane - dodaje.

Daniel walczył jako junior starszy w kat. 64 kg. W półfinale zawodnik Gardy Gierałtowice oddał Danielowi walkower, a w finale Daniel pokonał stosunkiem głosów doświadczonego zawodnik Gardy Gierałtowice i został po raz trzeci z rzędu Mistrzem Śląska.

- Daniel oraz Artur dzięki zdobyciy tytułów Mistrza Śląska wywalczyli sobie prawo startu w Mistrzostwach Polski. Średni z Teamu z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w Mistrzostwach. Ale już teraz wracamy na salke i przygotowujemy się do meczu Polska - Niemcy, który już 22 kwietnia odbędzie się w Bielsku Białej i w tym meczu wystąpią Daniel, Szymon i Artur - zapewnia szef SKORUPA TEAM.