Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Medale judoków Polonii Rybnik na pucharze Polski

30.03.2017 09:02 | 0 komentarzy | pm

Trzy brązowe medale, siódme i dziewiąte miejsca – to dorobek judoków Polonii Rybnik w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Suchym Lesie.

458 zawodników (148 dziewczyn i 310 chłopców) stanęło do rywalizacji o medale w Pucharze Polski Juniorów i Juniorek Młodszych. Zawody te były ostatnim krajowym sprawdzianem przed rozgrywaną w maju, w Gorzowie Wielkopolskim, Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży.
W sobotę, w pierwszym dniu zawodów, na sucholeskich matach swoje pojedynki toczyło siedmiu judoków rybnickiego klubu. – Najlepiej spisali się startujący w kat. wag. 55 kg Bartek Wójcik, który w swojej kategorii wagowej zdobył 3. miejsce oraz zdobywca również 3. miejsca i brązowego medalu Maciek Mikszta. Maciek startował w kat. wag. 66 kg, by zdobyć brązowy medal w gronie 63 rywalizujących w jego wadze zawodników musiał stoczyć 6 pojedynków, z których 5 rozstrzygnął na swoją korzyść – relacjonuje Ariel Kuśka, trener rybnickich zawodników.
VII miejsce zajął startujący w kat. wag. 60 kg Damian Penkala, a IX (w kat. wag. 46 kg) Karol Kuczera. Dawid Janas mimo wygrania dwóch pojedynków, przegrywając trzeci odpadł z turnieju. Tym razem nie powiodło się Wojtkowi Pasiece i Adrianowi Zającowi, którzy musieli uznać wyższość swoich rywali i nie zostali sklasyfikowani.
W niedzielę Polonię reprezentowały dwie zawodniczki. W kategorii wag. 57 kg Zuzia Łogożna po wygraniu 4 pojedynków i jednej porażce zdobyła brązowy medal. Startująca w kat. wag. 48 kg Natalia po dwóch porażkach nie została sklasyfikowana.
– Podsumowując, zdobyliśmy 3 brązowe medale, jedno siódme i jedno dziewiąte miejsce. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu by powtórzyć ten wynik na Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży – dodaje na zakończenie Ariel Kuśka.