Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

Pięciobramkowy bój przy Srebrnej. Unia lepsza od Polonii Łaziska Górne [ZDJĘCIA]

01.04.2017 21:18 | 0 komentarzy | MAD

Unia Racibórz zmierzyła się dziś na własnym terenie z KS Polonia Łaziska Górne. Podopieczni Tomasza Owczarka wygrali rzutem na taśmę 3:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Sebastian Kapinos, Mateusz Kocot oraz Bartosz Remień. Wkrótce relacja. W galerii zdjęcia.

KS Unia Racibórz - KS Polonia Łaziska Górne 3:2 (1:0)

Bramki: Kapinos 31., Kocot 62., Remień 90. - Frąckowiak 50., Gielza 78.

KS Unia Racibórz: Krupa - Woniakowski (46. Binek), Mizia, Pientka, Bochenek - Plewa (77. Jędrzejewski), Ignacek, Remień (90. Tolpa), Durda (60. Chałupiński) - Kapinos, Kocot

W sobotę raciborską Unię czekał pojedynek z rywalem, który w ligowej tabeli uzbierał taką samą liczbę punktów, lokował się jednak wyżej z uwagi na lepszy bilans bramkowy. Mecz obu ekip rozegrany w poprzedniej rundzie zakończył się bezbramkowym remisem. Podopieczni Tomasza Owczarka podeszli do spotkania z Łaziskami z dorobkiem 28 punktów.

Niewielu kibiców spodziewało się tak dużej liczby bramek. Drużyny rozpoczęły konfrontację spokojnie, próbując wyczuc dyspozycję i taktykę przeciwnika. Z czasem lepszą grę zaczęli prezentować gospodarze. Na pierwszego gola kilkudziesięciu widzów zgromadzonych na trybunach stadionu przy ulicy Srebrnej czekało pół godziny. Dokładnie w 31. minucie piłkę do siatki przyjezdnych skierował Sebastian Kapinos. Było to jedyne trafienie w pierwszej połowie.

W drugiej części meczu otworzył się worek z bramkami, a wynik zmieniał się co kilkanaście minut. W 50. minucie rezultat wyrównali goście. W 62. popis strzeleckich umiejętności dał Mateusz Kocot. Wydawało się, że Unia pójdzie za ciosem i podwyższy wynik, raciborzanie nie potrafili jednak znaleźć sposobu na defensywę rywala z Łazisk Górnych. Nadzieję na trzy punkty dał Polonii Sebastian Gielza. Bohaterem spotkania został w 90. minucie Bartosz Remień - swoim trafieniem po dośrodkowaniu S. Kapinosa dał Unii cenne trzy punkty i awans w tabeli.