Jankowice wygrały u lidera [ZDJĘCIA]

03.05.2017 22:38 | 0 komentarzy | ACH

W środowe popołudnie na boisku w Łukowie Śląskim odbył się mecz pomiędzy liderem  drugiej, grupy raciborskiej "B" klasy- GKS Dąb Gaszowice II a LKS Jankowice. Podopieczni trenera Michała Wilka wywieźli z Łukowa komplet punktów.

Od pierwszego gwizdka gospodarze atakowali bramkę drużyny z Jankowic. Pierwsze 20 minut meczu to w większości gra zawodników z Gaszowic na połowie rywala. W 18. minucie Rafał Mandrysz popisał się celnym strzałem i zamienił starania swojego zespołu na gol. Robert Maksoń na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wyrównał wynik meczu na 1:1. Druga odsłona spotkania rozpoczęła się podobnie. W 55. minucie Sebastian Szymura dał ponowne prowadzenie swojej drużynie. Podopiecznym trenera Michała Wilka nie zajęło wiele czasu aby doprowadzić do remisu. Już minutę później, Marek Harnasz popisał się potężnym i celnym strzałem z daleka. Kolejnymi zdobywcami bramek dla drużyny z Jankowic zostali Łukasz Szendzielorz na 2: 3 i Tomasz Stroka na 2: 4. W ostatnich minutach meczu główny arbiter spotkania podyktował rzut karny dla gości. Skutecznym egzekutorem okazał sie Tomasz Stroka zdobywając drugiego gola w meczu i ustalając wynik spotkania na 2:5.

GKS Dąb Gaszowice II- LKS Jankowice 2:5 (1:1)

Rafał Mandrysz 18., Sebastian Szymura 55. - Robert Maksoń 43., Marek Harnasz 56., Łukasz Szendzielorz 63., Tomasz Stroka 67. i 90.

Żółte kartki: Artur Szendzielorz 47. (LKS Jankowice), Artur Sapek 78., Krzysztof Tomaszewski 81. (obaj GKS Dąb Gaszowice II)

Obsada sędziowska: Grzegorz Gajda, Kamil Jureczko, Dominik Noga (KS Racibórz)

GKS Dąb Gaszowice II: Krzysztof Gwoźdź, Dawid Starzec, Przemysław Sznajder, Piotr Berger, Karsten Bugdol, Artur Sapek, Szymon Zientek (60. Daniel Tokarczyk), Sebastian Szymura, Krzysztof Tomaszewski (85. Daniel Staniek), Rafał Mandrysz, Krzysztof Wrzałek oraz Dawid Adamczyk, Łukasz Gwoźdź, Zbigniew Zdrzałek, Stefan Jezusek. Trener: Zbigniew Zdrzałek, obsługa medyczna: Tomasz Gwoźdź, kierownik drużyny: Tomasz Gwoźdź.

LKS Jankowice: Sylwester Kalemba, Marek Harnasz (65. Adam Bednorz), Damian Ciechanowicz, Grzegorz Moric, Artur Szendzielorz, Mateusz Dudek (70. Kamil Przybyła), Mateusz Giemza, Adrian Szendzielorz, Tomasz Stroka, Łukasz Szendzielorz (72. Mariusz Harnasz), Robert Maksoń (80. Michał Zieleń) oraz Mateusz Wilisz, Szymon Hanusek. Trener: Michał Wilk, masażysta: Radosław Belkius, obsługa medyczna: Gerard Hanusek, kierownik drużyny: Henryk Machnik.