Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Czernica wygrywa w Wielopolu z rezerwami KS ROW 1964 Rybnik [ZDJĘCIA]

16.05.2017 12:15 | 0 komentarzy | pm

LKS Zameczek Czernica odniósł drugie zwycięstwo na wiosnę. 

Czernica wygrywa w Wielopolu z rezerwami KS ROW 1964 Rybnik [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dopiero drugie zwycięstwo tej wiosny odniósł LKS Zameczek Czernica. Podopieczni Tomasza Babuchowskiego po czterech kolejnych meczach bez zwycięstwa wygrali na wyjeździe z ROW-em II Rybnik 2:0 (0:0). Wynik tego spotkania nie może być jednak odbierany w kategoriach niespodzianki, bowiem w drużynie rezerw ROW-u wystąpiło tylko czterech zawodników trenujących z pierwszą drużyną.
Tymi zawodnikami byli: Szymon Popiela, Dawid Drozdowski, Damian Gorzawski i Aleksander Łubik. Piątym był bramkarz Paweł Kapusta, który jako jedyny rezerwowy gospodarzy pojawił się na boisku w końcówce meczu na pozycji... napastnika. Pozostali gracze, to byli juniorzy rybnickiego klubu.

Pierwsza połowa meczu na boisku w Rybniku-Wielopolu była bardzo słabym widowiskiem. Wydawało się, że słoneczna pogoda wpłynęła na piłkarzy obu drużyn usypiająco, a kibice czuli się jak na pikniku. Przez całe 45 minut gry można było odnotować zaledwie kilka akcji. W 11. minucie Dawid Wieczorek, napastnik Zameczku, po podaniu z lewej strony, próbował z bliska piętką wpakować piłkę do siatki, ale został zablokowany. W 25. minucie za kontuzjowanego Wieczorka wszedł Paweł Sękowski, który rozruszał ofensywne poczynania naszej ekipy. Krótko po swoim wejściu miał dwie okazje. Najpierw po wrzutce z rogu nieczysto uderzył głową, a chwilę później jego lob minął bramkę miejscowych. Gospodarze bardziej zagrozili bramce Czernicy dopiero w 42. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z lewej strony, z bliska uderzał Szymon Popiela, ale trafił w Jakuba Targasa, bramkarza gości.

Znacznie więcej działo się za to w drugiej połowie. Już w drugiej jej minucie goście wyszli na prowadzenie. Po wrzutce Rafała Wiklaka, Sękowski z linii pola karnego sprytnym lobem wpakował piłkę do siatki. W 50. minucie rybniczanie mogli wyrównać. Po płaskim dośrodkowaniu Dawida Adamskiego, golkiper gości minął się z piłką, ale na szczęście dla Czernicy, nikt nie zamykał tego podania. Kolejne minuty należały do przyjezdnych. W 57. minucie szczęścia próbował Bartosz Kuciel, ale jego strzał z lewej strony obronił Aleksander Łubik, bramkarz ROW-u. W 64. minucie po wrzutce z rzutu rożnego golkiper miejscowych znowu wykazał się kunsztem broniąc uderzenie głową Sękowskiego. Minutę później Sękowski znów miał szansę, ale po szybkiej kontrze aktywnego Łukasza Reinharda nie sięgnął podanej przez niego piłki i nieczysto w nią uderzył. W odpowiedzi w 66. minucie po wrzutce z rogu, uderzał Damian Gorzawski, ale nie trafił w bramkę Targasa, który w tej sytuacji nawet nie drgnął. W 68. minucie rzut wolny z bardzo ostrego kąta wykonywał Reinhard i gdy wydawało się, że pomocnik Czernicy dośrodkuje, uderzył na bramkę, ale znowu czujnie zachował się Łubik odbijając futbolówkę. Dziesięć minut później lewą flanką popędził Kuciel, ale nikt nie poszedł mu w sukurs, przez co piłka po jego podaniu wzdłuż bramki ROW-u przeleciała bezpańsko. W 80. minucie Reinhard strzelił z dystansu, ale nad bramką. Ten sam zawodnik cztery minuty później odważnie wszedł z prawej strony w pole karne i wywalczył rzut rożny, po którym bliski trafienia głową był Kuciel, ale znowu na posterunku był Łubik. Przyjezdni swój cel osiągnęli w końcu w 86. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w zamieszaniu podbramkowym najlepiej znalazł się Norbert Franke i z bliska wpakował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik bliski podwyższenia prowadzenia był dwie minuty później, gdy na przedpolu ROW-u wywalczył piłkę i popędził w kierunku bramki rywala, ale futbolówka po jego strzale przeszła obok słupka.
Łukasz Kozik

ROW II Rybnik - LKS Zameczek Czernica 0:2 (0:0)
BRAMKI: 
0:1 - Paweł Sękowski (47. asysta Rafał Wiklak), 0:2 - Norbert Franke (88.)

ROW II: Aleksander Łubik - Dominik Szymura, Kamil Rogalski, Adam Omiotek, Szymon Popiela, Damian Gorzawski, Łukasz Gembalczyk, Tomasz Goczoł (86. Paweł Kapusta), Damian Mnochy, Dawid Adamski, Dawid Drozdowski.

Czernica: Jakub Targas - Krzysztof Łaciok, Tomasz Przeliorz, Patryk Krzysztoń, Mateusz Tuleja - Ramon Durczok (55. Norbert Franke), Rafał Wiklak (89. Bartosz Rejbicz) - Bartosz Kuciel, Szymon Kaizik (88. Daniel Bacheń), Łukasz Reinhard - Dawid Wieczorek (25. Paweł Sękowski).

Żółta kartka: Wiklak.