Dwa gole Damiana Michalika dla Olimpii

22.05.2017 10:33 | 1 komentarz | kozz

Piłkarz z Czerwionki, Damian Michalik strzelił dwa gole dla pierwszoligowej Olimpii Grudziądz w wygranym 3:1 meczu w Olsztynie ze Stomilem. Drużyna z Grudziądza w której bramkarzem jest także zawodnik z Bukowa Patryk Królczyk nadal walczy o awans do Ekstraklasy.

Damian Michalik (w środku) razem z Patrykiem Królczykiem (z prawej) podczas pobytu w Olsztynie spotkali Agnieszkę Chylińską i zdjęcie wrzucili do sieci / fot. facebook

Michalik wpisał się na listę strzelców w 46. i 65. minucie meczu strzelając gole na 2:0 i 3:0. Zawodnik, który w przeszłości grał m.in. w Górniku Zabrze, Polonii Bytom i Zawiszy Bydgoszcz wrócił po kontuzji, której doznał na początku kwietnia. W spotkaniu ze Stomilem zagrał 78 minut. Dla 24-letniego Michalika to drugi i trzeci gol w sezonie. Patryk Królczyk po sześciu meczach z rzędu między słupkami, tym razem usiadł na ławce rezerwowych.

Olimpia wygrywając w Olsztynie wróciła do gry o awans. W tygodniu poniosła porażkę u siebie z Chojniczanką 0:1 przez co spadła z drugiej na piątą lokatę. Ścisk w tabeli jednak jest tak duży, że zwycięstwo w weekend i porażki rywali dały awans na trzecie miejsce ze stratą jednego punktu do drugiego Zagłębia Sosnowiec (miejsca premiowanego awansem).