Unia Turza Śląska zatrzymała Kornowac w drodze do A klasy [ZDJĘCIA]

06.06.2017 17:16 | 0 komentarzy | kozz

Przynajmniej na chwilę zatrzymała. Kornowac mimo niedzielnej porażki w Turzy Śląskiej z rezerwami trzecioligowej Unii 2:3 nadal jest liderem w tabeli grupy I raciborskiej B klasy.

To był bardzo ważny mecz szczególnie dla rezerw Unii, która wygrywając awansowała na drugie miejsce w tabeli, które daje jej w tym momencie baraż z drugim miejscem grupy II. Z kolei Kornowac wygrywając mógłby już świętować awans do A klasy. Musi jeszcze poczekać przynajmiej do czwartku. Wówczas rozegra zaległy mecz z Rozwojem Bełsznica. Pokonując rywala bardzo przybliży się do awansu.

Mecz w Turzy był bardzo wyrównany. Strzelanie rozpoczął zawodnik pierwszej drużyny Patryk Dudziński, wyrównał po siedmiu minutach Sebastian Bugdol. Po przerwie Unia wyszła na prowadzenie po golu Marcina Zarychty i powiększyła je po strzale Michała Szczurka. Rozmiar przegranej zmniejszył Dariusz Mańka.

LKS Unia Turza Śląska II - KS Kornowac 3:2 (1:1)

Patryk Dudziński 20., Marcin Zarychta 50., Michał Szczurek 72. - Sebastian Bugdol 27., Dariusz Mańka 81.

Żółte kartki: Patryk Dudziński, Piotr Macura, Michał Szczurek (wszyscy Unia II) - Daniel Komorek, Michał Koczor (obaj Kornowac).

LKS Unia Turza Śląska II: Michał Żyluk - Jan Chlebik, Łukasz Czajka (80. Tomasz Pogoda), Krystian Dudała, Patryk Dudziński, Przemysław Pawliczek (90. Robert Weisman), Mirosław Pawlusiński, Piotr Sitek (22. Sławomir Szkonter), Dawid Skrzyszowski (61. Piotr Macura), Michał Szczurek, Marcin Zarychta. Trener: Wojciech Hetmaniok.

KS Kornowac: Michał Radecki - Adam Błahut (46. Paweł Czekała), Sebastian Bugdol, Jerzy Chrobok, Bogusław Drobny, Michał Koczor, Daniel Komorek, Dariusz Mańka, Sebastian Mańka, Mateusz Moneta, Marcin Smętek. Trener: Wacław Maciaszek.