Unia Turza przegrała w Brzegu

13.08.2017 15:44 | 1 komentarz | art

W drugiej kolejce III ligi Stal Brzeg pokonała na własnym stadionie 2:0 turską Unię. Podopieczni Piotra Haudera tydzień temu na własnym boisku ulegli 1:3 KS Polkowice.

Pierwszy gol padł w 57. minucie, kiedy po przejęciu piłki na środku boiska Dominik Bronisławski pomknął prawą flanką, po czym dograł piłkę w pole karne, gdzie dopadł do niej Dawid Lipiński, nie dając szans Marcinowi Musiołowi.

Z kolei w 68. minucie Marcin Nowacki urochomił dalekim podaniem Lipińskiego, ten uciekł obrońcy Unii Konradowi Powale, który w polu karnym przerwał akcję zawodnika Stali faulem. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Sprawiedliwość wymierzył Nowacki, całkowice myląc Musioła.

Gospodarze przeważali przez całe spotkanie i jak informuje oficjalna strona internetowa Stali Brzeg, stworzyli kilka dogodnych okazji do tego, by wygrać wyżej niż 2:0.

Stal Brzeg - Unia Turza 2:0 (0:0)

Bramki: Lipiński (57.), Nowacki (68. k)

Stal: Stitou, Maj, Sikorski, Pożarycki, Kolanko (64. Gajda), Jurek, Nowacki, Zalewski, Bonisławski, Szymkowiak (73. Żmuda), Lipiński (89. Kulczycki). Trener: Krystian Pikaus

Unia Turza: Musioł, Powała, Kuczok, Pawlusiński, Zarychta, Krzyżok, Glenc (80. Dudała), Musiolik, Polak, Setlak (64. Gładkowski), Hanzel. Trener: Piotr Hauder.