Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Kamil Czarnecki ósmy na świecie

06.09.2017 12:08 | 0 komentarzy | kozz

Kamil Czarnecki z MKZ Unia Racibórz zajął 8. miejsce na Mistrzostwach Świata Kadetów w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 50 kg.

W pierwszej walce podopieczny trenera Piotra Szczeponioka wygrał z Hernanem Almendrą z Argentyny. W ćwierćfinale raciborzanin rywalizował z Haikiem Aatryanem z Armenii. Tym razem lepszy był przeciwnik, który ostatecznie zakończył mistrzostwa na trzecim miejscu. Drugi z zawodników raciborskiej Unii, Tomasz Wawrzyńczyk startujący w kategorii 100 kg, swój udział na czempionacie globu zakończył na 1/8 finału. Na tym etapie zawodów Tomek przegrał z Sarkhanem Mammadovem z Azerbejdżanu i ostatecznie został sklasyfikowany na 20. miejscu. Dzisiaj w Atenach walczyć będzie trzeci z zawodników MKZ Unia Racibórz, Jakub Majdański. Występujący w wadze 69 kg zawodnik, w zeszłym tygodniu zmienił barwy klubowe. Do Unii trafił z MLKS Agros Żary.