Lider z Górek Śląskich najadł się strachu w Rogowie [ZDJĘCIA]

17.09.2017 21:04 | 0 komentarzy | kozz

Mało brakowało, a piłkarzom z Górek Śląskich wymknęłoby się zwycięstwo. W niedzielę na boisku w Rogowie, rezerwy Przyszłości podejmowały Górki Śląskie.

Mecz był hitem VII kolejki raciborskiej B klasy. Obie drużyny nie przegrały jeszcze meczu, a przyjezdni mają nawet komplet zwycięstw. Spotkanie toczyło się w fatalnych warunkach atmosferycznych. Z nieba lały się strumienie wody, a murawa w Rogowie cierpiała z każdą minutą. Trener Tomasz Sosna powątpiwał po meczu czy w środę uda się tam rozegrać mecz pucharowy pomiędzy Rogowem a Unią Racibórz. Wracając do samego meczu, świetnie rozpoczęli go piłkarze trenera Michała Brachmańskiego. Po siedmiu minutach było już 2:0, a do siatki trafiali Łukasz Czerny i Krzysztof Merkel. Wydawało się, że będzie już po meczu, gdy na 3:0 i 4:0 przed przerwą podwyższył Mateusz Jureczko. Gospodarze spróbowali się nieco podnieść, gdy pierwszą bramkę zdobył Sebastian Jaszczak. Przyjezdni szybko sprowadzili rogowian do parteru, gdy piątą bramkę dla Górek zdobył Kamil Bytomski. Ostatnie pół godziny to spokojna gra drużyny gości... uśpieni piłkarze lidera B klasy stracili szybkie dwa gole. Do bramki trafił Michał Wala, a chwilę później Sławomir Glenc. Na pięć minut przed końcem czwartą bramkę dla Przyszłości zdobył Mateusz Maciejczyk i na boisku zrobiło się nerwowo, a z trybun w kierunku sędziego leciało wulgarne słownictwo. Jak przyznał po spotkaniu arbiter, był zaskoczony i pierwszy raz się z tym spotkał, żeby kibice wygrywającej drużyny obrażali rozjemcę zawodów. Już w 90. minucie mimo chłodu zrobiło się bardzo gorąco. Obrońca przyjezdnych wybił piłkę z linii bramkowej i uchronił Górki Śląskie od pierwszej straty punktów w tym sezonie. Sędzia chwilę później odgwizdał koniec spotkania, a podopieczni trenera Brachmańskiego dopisali kolejny komplet oczek w tabeli.

Przyszłość Rogów II - LKS Górki Śląskie 4:5 (0:4)

Sebastian Jaszczak 53., Michał Wala 72., Sławomir Glenc 74., Mateusz Maciejczyk 85. - Łukasz Czerny 3., Krzysztof Merkel 7., Mateusz Jureczko 42., 45.+1., Kamil Bytomski 55.

Sędziowali: Grzegorz Wojda, Dariusz Podlasek, Czesław Sroka (KS Racibórz)

Żółte kartki: Łukasz Kubica (Rogów) - Krzysztof Merkel (Górki)

Przyszłość Rogów II: Mateusz Bolik (45. Artur Glenc) - Wojciech Pucka, Bartosz Stebel, Tomasz Kozielski, Tobiasz Stwiertnia (45. Sławomir Glenc), Mateusz Rajman, Kamil Rybarz, Dawid Kuczera, Łukasz Kubica, Michał Wala (73. Mateusz Maciejczyk), Sebastian Jaszczak. Trener: Tomasz Sosna.

Górki Śląskie: Andrzej Mazurek - Bartłomiej Suchy, Kamil Bytomski, Krzysztof Merkel (85. Michał Zamęcki), Krzysztof Rek, Szymon Napora, Paweł Łukoszek, Łukasz Czerny, Jakub Pytel, Marcin Andrzejczak, Mateusz Jureczko (80. Sebastian Flut). Trener: Michał Brachmański.