imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Sześć meczów TS ROW Rybnik i sześć zwycięstw [ZDJĘCIA, KOMENTARZE]

16.10.2017 08:48 | 0 komentarzy | pm

Piłkarki z Rybnika rozgromiły drugą drużynę AZS PWSZ Wałbrzych.

Szósty mecz w drugoligowych rozgrywkach mają za sobą piłkarki z Rybnika. Tym razem podopieczne Remigiusza Danela podejmowały na swoim stadionie ekipę AZS PWSZ II Wałbrzych. Szkoleniowiec rybniczanek nie mógł skorzystać z kontuzjowanej Marii Michaldovej, a na ławce mecz rozpoczęła etatowa kapitan rybniczanek Magdalena Wojcik.
Te luki w składzie nie przeszkodziły drużynie z Rybnika zdominować wydarzenia na boisku. Mecz rozpoczął się od atomowego uderzenia Edyty Botor. W 5. minucie rybniczanki już prowadziły. Aneta Szymanowska zagrała do Dominiki Sykorovej, a ta otworzyła wynik. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga miejscowych, które przed przerwą jeszcze trzykrotnie pokonały bramkarkę rywali. Po zmianie stron dominacja TS ROW była jeszcze większa, co przełożyło się na pogrom drużyny z Wałbrzycha. Ostatecznie piłkarki z Rybnika wygrały 10:0. Wśród przyjezdnych na wyróżnienie zasłużyła… bramkarka. Pomimo, że aż dziesięć razy musiała wyciągać piłkę z siatki, to wielokrotnie uchroniła swój zespół przed jeszcze bardziej dotkliwą porażką.
Swój mecz wygrała również druga drużyna TS ROW Rybnik, która pokonała na wyjeździe Górnik Bobrowniki Śląskie 5:1.

PO MECZU POWIEDZIELI
Remigiusz Danel, trener TS ROW Rybnik
Nie spodziewałem się, że dzisiaj wygramy tak wysoko, ale zdawałem sobie sprawę, na co stać naszą drużynę. Wiedzieliśmy, że zespół z Wałbrzycha nie będzie wzmocniony zawodniczkami z I drużyny, dlatego byłem spokojny o wynik. W ostatnich meczach szwankowała skuteczność, dzisiaj było z tym dobrze i to przełożyło się na wynik, chociaż mogło być lepiej, bo sytuacji strzeleckich było mnóstwo. Dobrze zagrała dziś bramkarka gości, która wybroniła sporo sytuacji. Jeżeli chodzi o Marię Michaldovą, to powoli będzie wracać do treningów po kontuzji pachwiny.

Aneta Szymanowska, zawodniczka TS ROW Rybnik
Do każdego meczu podchodzimy bardzo skoncentrowane. Dzisiaj nasza skuteczność był na wysokim poziomie i dlatego padło tyle bramek. Widać, że w tym elemencie jest spora poprawa i wszystko idzie w dobrym kierunku. Poziom w II lidze jest zdecydowanie wyższy niż w III, ale my jesteśmy bardzo zgraną ekipą, dlatego zdarzają się tak wysokie zwycięstwa. Naszym celem, od początku powstania tej drużyny, jest awans do jak najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

TS ROW Rybnik – AZS PWSZ II Wałbrzych 10:0 (4:0)