środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Zwycięstwo koszykarzy Ofensywy Racibórz w Gliwicach

15.01.2018 10:07 | 0 komentarzy | kozz

W meczu XII kolejki III ligi koszykówki mężczyzn zawodnicy Ofensywy Racibórz wygrali wyjazdowy mecz w Gliwicach z KŚ AZS 90:60.

Początek meczu był wyrównany. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną Ofensywy 20:16. W drugiej minimalną przewagę także mieli raciborzanie zwyciężając 19:13. Na przerwę schodzili z solidnym dziesięciopunktowym prowadzeniem. W trzeciej kwarcie ponownie wypracowali kolejne punkty przewagi wygrywając 19:15. Zdecydowanie najlepiej podopieczni trenera Ksawerego Fojcika spisali się w końcówce nokautując niżej notowanego rywala 32:16 i w całym meczu 90:60. Najczęściej punktującym zawodnikiem Ofensywy był Patryk Szklarz, którzy rzucił 20 punktów. Warta podkreślenia jest coraz lepsza forma po kontuzjach Emila Szweda, który zanotował 11 oczek i Dawida Kampki 8 pkt. Kolejny mecz Ofensywa rozegra w najbliższy piątek w Arenie Rafako, a przeciwnikiem będzie Żorska Akademia Koszykówki (godz. 19:00).

KŚ AZS Gliwice - Ofensywa Racibórz 60:90 (16:20, 13:19, 15:19, 16:32)

Ofensywa: Emil Szwed 11, Dawid Kampka 8, Kamil Janko 0, Adam Zwierzyna 6, Oskar Szkurłat 7, Daniel Atłachowicz 4, Roman Jędrzejczak 0, Przemysław Bednarek 15, Marek Szalc 11, Maciej Brudziana 6, Damian Półtorak 2, Patryk Szklarz 20. Trener: Ksawery Fojcik.