Pierwsza porażka ZAKSY. Asseco Resovia wygrała w Kędzierzynie [ZDJĘCIA]

21.01.2018 23:41 | 0 komentarzy | kozz

Kiedyś ten moment musiał nadejść. Niepokonana w tym sezonie PlusLigi drużyna mistrzów Polski - ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przegrała w niedzielę w Hali Azoty z Asseco Resovią Rzeszów 1:3.

Początek nie wskazywał na to, że siatkarze ZAKSY zejdą z parkietu pokonani. Zaczęło się rewelacyjnie gdy po kilku pierwszych akcjach ZAKSA prowadziła 8:3. Przyjezdni zdołali wyrównać do stanu po 17, ale w końcówce znów silniejsi byli gospodarze, wygrywając 25:21. Drugi set był bardzo wyrównany aż do momentu, gdy Resovia odskoczyła na dwa punkty. Ostatecznie doprowadziła do remisu w setach 1:1 zwyciężając 25:22. Trzecia odsłona zaczęła się od dwóch punktów przewagi przyjezdnych, ale gospodarze dogonili rywala obejmując nawet prowadzenie 18:17. Ten stan jednak trwał krótko. Rzeszowianie ponownie objęli prowadzenie i mieli piłkę setową przy stanie 24:22. Siatkarze mistrza Polski korzystali w końcówce z wideoweryfikacji co dało im remis po 24. Decydujące piłki należały do Resovii, która wygrała 27:25 i w meczu prowadziła 2:1. W czwartym secie od początku rządzili goście. Prowadzili 9:6 i przez długi czas nie dawali się dogonić gospodarzom. ZAKSIE udało się doprowadzić do wyrównania po 18. Końcówka jednak znów należała do Resovii, która wygrała 25:22 i w całym meczu 3:1. To pierwsza porażka ZAKSY w PlusLidze w tym sezonie. Kędzierzynianie są liderem z 17 wygranymi, 1 porażką mając 9 punktów przewagi nad Skrą Bełchatów i 10 nad Onico Warszawa. Resovia jest czwarta.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:21, 22:25, 25:27, 22:25)

ZAKSA: Zatorski (L), Szymura, Toniutti, Buszek, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Deroo. Trener: Andrea Gardini.

Asseco: Lemański, Tichacek, Depowski, Jarosz, Rossard, Schoeps, Śliwka (MVP), Perłowski, Masłowski (L), Możdżonek, Dryja. Trener: Andrzej Kowal.