Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Zawodnicy RMKS-u Rybnik w Mistrzostwach Polski juniorów

12.02.2018 19:00 | 0 komentarzy | dud

10 i 11 lutego w Gliwicach odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w boksie.

Awans do turnieju finałowego wywalczyły dwie przedstawicielki RMKS-u Rybnik. W wadze do 51kg. Oliwia Buchta pokonała Karolinę Pawlik z Gliwic, a Anna Pierchała wygrała z Karoliną Tracz (AZS Katowice) i Julią Kurowską (Bielsko Biała).

Obie dziewczyny zobaczymy na Mistrzostwach Polski w Grudziądzu, które odbędą się w dniach 22-25.02.2018 r.

Natomiast w kategorii chłopców do Mistrzostw Polski zakwalifikował się Paweł Masternak w wadze do 75 kg. pokonując na punkty Kamila Barwińskiego z Sosnowca i w finale również na punkty Jędrzeja Młynarskiego z AZS Katowice.
Szansę występu na Mistrzostwach Polski Juniorów otrzyma również Szymon Skorupa, który w sobotę pokonał kadrowicza z Częstochowy Dawida Turka, a w niedzielę po bardzo wyrównanej walce uległ na punkty wielokrotnemu i aktualnemu mistrzowi Polski Dominikowi Harwankowskiemu z Jaworzna. Skorupa zakwalifikował się do turnieju finałowego ze względu na tytuł Harwankowskiego z poprzedniego sezonu.
Turniej mistrzowski odbędzie się w dniach 01-04.03.2018 roku w Ciechocinku.
Dodajmy, że w walce towarzyskiej nasz kadet Artur Skorupa (do 50 kg.) pokonał na punkty juniora z Żywca Jakuba Buczka.
W ringu sekundowali Anatoli Jakimczuk, Zbigniew Gąsiorowski i Krzysztof Skorupa.
źródło: sekcja bokserska RMKS Rybnik