środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Hat-trick Kamczyk, dwa gole Jaszek. Górnik w półfinale

24.02.2018 22:27 | 0 komentarzy | kozz

W spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały przed własną publicznością AZS Wrocław 6:0. Dzięki temu zwycięstwu zapewniły sobie awans do półfinału tych rozgrywek. Łącznie pięć bramek strzeliły piłkarki z naszego regionu - Ewelina Kamczyk z Krzyżanowic i Dżesika Jaszek z Cyprzanowa.

Strzelanie w ćwierćfinale Pucharu Polski rozpoczęła już w pierwszej minucie Ewelina Kamczyk, która wykorzystała dośrodkowanie z prawej strony boiska i strzałem z bliskiej odległości umieściła futbolówkę w siatce. W 45 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę do siatki skierowała Agata Guściora.

Po zmianie stron piłkarki z Łęcznej dołożyły kolejne gole. Najpierw drogę do bramki znalazła Jaszek, a chwilę później po raz drugi na listę strzelców wpisała się Kamczyk. W 75. minucie po akcji lewą stroną boiska po raz drugi do siatki trafiła Jaszek. Kilka chwil później rzut karny wywalczyła Weronika Zawistowska, a jedenastkę na bramkę zamieniła Kamczyk, która skompletowała hat-trick. „Górniczki” pokonały Wrocław 6:0 i zapewniły sobie awans do półfinału Pucharu Polski, w którym zmierzą się z AZS PWSZ Wałbrzych.

Niespodziewanie na tym etapie rozgrywek odpadł Medyk Konin, w którym gra Nikol Kaletka z Grzędzina.

GKS Górnik Łęczna – AZS Wrocław 6:0 (2:0)

Ewelina Kamczyk 1., 50., 78.-k., Agata Guściora 45., Dżesika Jaszek 47., 75.