imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Siatkarze AZS Rafako Racibórz wygrali rewanż z Tygrysami

26.02.2018 07:30 | 0 komentarzy | kozz

AZS Rafako Racibórz i Jamar UKS Tygrysy Krzepice to dwie najlepsze drużyny w trzeciej lidze siatkarzy.

W miniony weekend w Raciborzu doszło do pierwszego starcia między tymi drużynami. Lepsi w Arenie Rafako okazali się siatkarze z Krzepic, którzy wygrali 3:1. Raciborscy akademicy w niedzielę, 25 lutego udali się na rewanż do Starokrzepic i przywieźli stamtąd taki sam rezultat jaki wywiózł z Raciborza zespół Tygrysów.

Drużyna Jana Papszuna rywalizująca w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi (I liga śląska) rozegrała dobre spotkanie. Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane. W pierwszym wygrali siatkarze Rafako 25:23, w drugim lepsi byli gospodarze zwyciężając 26:24. W następnych dwóch setach zdecydowanie lepszy był zespół z Raciborza, który gładko poradził sobie z Tygrysami wygrywając do 18 i 17.

Dzięki wygranej Tygrysy nie uciekły raciborskiemu AZS-owi i rywalizacja o pierwsze miejsce w grupie wciąż się będzie toczyła. Wszystko zależy od tego czy w pozostałych meczach zespołowi z Krzepic powinie się noga. Z kolei licząc na potknięcie się rywala, AZS z Raciborza musi odnieść zwycięstwa w czterech pozostałych meczach.

Do dalszej fazy awansują dwie najlepsze drużyny z tym, że mistrz grupy ma prawo organizować turniej u siebie, natomiast zespół z drugiego miejsca pojedzie na turniej wyjazdowy (zachodnia strona Polski). AZS Rafako jest bliski wywalczenia awansu, bo nad trzecią drużyną w tabeli ma 8 punktów przewagi. Droga jest jednak długa, bo po ewentualnym awansie do turnieju, który odbędzie się pod koniec kwietnia do drugiej ligi awansuje tylko jedna drużyna. Siatkarzy AZS-u czeka mordercza walka o powrót do rozgrywek II ligi.