środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Świetny początek, fatalny koniec. Ruda Śląska pogoniła MKKS Rybnik

04.03.2018 10:52 | 0 komentarzy | kozz

W 25. kolejce II ligi koszykówki mężczyzn w Rudzie Ślaskiej, miejscowa Pogoń podejmowała MKKS Rybnik.

Dużo wyżej notowana Pogoń dała się zaskoczyć w pierwszej kwarcie rybnickiej drużynie. MKKS rzucił aż 30 punktów, co dało im prowadzenie 30:22. W kolejnych kwartach rybniczanom nie poszło już tak dobrze. Na przerwę schodzili przegrywając dwoma punktami. Zespół Łukasza Szymika poprawnie rozegrał trzecią kwartę remisując z gospodarzami 17:17. W czwartej kwarcie Pogoń nie dała dojść do głosu MKKS-owi wygrywając pewnie 18:8 i w całym meczu 83:71. Najlepiej w rybnickiej ekipie poradził sobie Adam Białdyga, który rzucił 24 punkty. MKKS Rybnik nadal plasuje się na 13 - przedostatnim miejscu w tabeli.

Pogoń Ruda Śląska - MKKS Rybnik 83:71 (22:30, 26:16, 17:17, 18:8)

Pogoń: Jeleń 17, Kozłowski 0, Maślanka 16, Mol 9, Pawlik 17, Janus 0, Komadzik 0, Sega 5, Anduła 3, Stankala 16.

MKKS: Grzybek 8, Koczy 0, Piórkowski 7, Białdyga 24, Sładek 2, Tomko 0, Konsek 5, Ochodek 16, Sidor 9.