Zacięty mecz ZAKSY w Sosnowcu. Powrót Deroo

10.03.2018 20:59 | 0 komentarzy | kozz

MKS Będzin grający mecz w Sosnowcu i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle stworzyły ciekawe widowisko w ramach 25. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Spotkanie wygrali mistrzowie Polski 3:1 a MVP meczu został Łukasz Wiśniewski.

ZAKSA po wpadce w trakcie tygodnia i przegranej na swoim terenie z GKS Katowice pokonała inny śląski klub - MKS Będzin. W pierwszym secie nieznacznie lepsi byli kędzierzynianie, drugiego seta na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze wygrywając na przewagi. W trzecim secie zespół Andrei Gardiniego był dużo lepszy i pewnie zwyciężył do 17. Będzin łatwo zwycięstwa nie chciał oddać i w czwartym secie walczył do końca, ale przegrał 24:26. W całym meczu wygrali mistrzowie Polski, którzy zdecydowanie prowadzą w tabeli. Do drużyny po kontuzji wrócił Sam Deroo.

MKS Będzin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 26:24, 17:25, 24:26)

ZAKSA: Toniutti, Buszek, Wiśniewski, Torres, Bieniek, Deroo, Zatorski (libero) oraz Jungiewicz, Szymura, Rejno.

MVP: Łukasz Wiśniewski (ZAKSA).