Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Pięściarze RMKS-u Rybnik wygrali turniej w Boguszowicach

19.03.2018 09:03 | 0 komentarzy | dud

17 marca na hali sportowej w Boguszowicach odbył się 19 Międzynarodowy Turniej bokserski o Puchar Dyrektora MOSiR-u w Rybniku.

W zmaganiach wystartowało 76 zawodników z 16 klubów, w tym trzy ekipy z Czech, Wrocław, Białystok oraz Warszawa. Ze względu na trudne warunki pogodowe wiele klubów z Polski i Słowacji nie dotarło na zawody.

W turnieju stoczono 34 pojedynki. Każdy zawodnik otrzymał medal, dyplom i nagrodę rzeczową.
Zmagania drużynowe wygrała ekipa RMKS-u Rybnik (51 punktów), na drugim miejscu uplasował się MOSM Tychy (38 punktów) , na trzecim BC Ostrawa (38 punktów).
Punkty dla Rybnika zdobywali:
  • Sebastian Konsek pokonując na punkty Jakuba Laskowskiego z Bytomia
  • Daniel Skorupa wygrał na punkty z Dawidem Posiłkiem
  • Dawid Ruciński pokonał Jakuba Kozieła z Jastrzębia
  • Artur Skorupa (do ringu nie wyszedł David Horwat z Hawiżowa)
  • Szymon Skorupa po bardzo ładnej walce pokonał na punkty Sebastiana Ostaszewskiego z Białegostoku
  • Paweł Masternak pokonał Jędrzeja Młynarskiego z Katowic
Punkty dla Rybnika zdobywali również: Ania Pierchała, Paweł Mateja, Oliwia Buchta, Sobik Patryk.

Przed turniejem medaliści Pucharu Polski, Mistrzostw Polski i Mistrzowie Śląska z Rybnika otrzymali puchary oraz upominki, które wręczali wiceprezydent Piotr Masłowski , Jan Mura (Przewodniczący Rady Miasta Rybnika), Dyrektor MOSiR-u Rafał Tymusz i wiceprezes RMKS-u Anatoli Jakimczuk.