Niedziela, 27 listopada 2022

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Czernica pewnie ograła Rafako [ZDJĘCIA]

09.04.2018 18:28 | 0 komentarzy | ŁK

Nadzwyczaj łatwo przyszło Zameczkowi Czernica wyjazdowe zwycięstwo z Rafako Racibórz. Gospodarze przed tym spotkaniem wyprzedzali rywali w ligowej tabeli. Wiosną jednak Rafako prezentuje słabą formę, co potwierdził sobotni mecz.

Czernica pewnie ograła Rafako [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zameczek ruszył do ataków od pierwszego gwizdka. W 2. minucie strzał Mateusza Tuleji odbił Łukasz Witt, bramkarz Rafako, a dobitka Szymona Kaizika minęła bramkę. W 5. minucie było już 1:0 dla gości. Tuleja wrzucił piłkę w pole karne, gdzie w zamieszaniu Krzysztof Sadowski wyłożył Pawłowi Sękowskiemu, a ten otworzył wynik meczu. Z biegiem czasu coraz więcej z gry mieli gospodarze, ale zupełnie nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Rafako okazje do wyrównania miało tylko przy rzutach wolnych, ale najpierw w 9. minucie piłkę po uderzeniu Konrada Fedyna wypiąstkował Dmytro Svintsitskyi, bramkarz Czernicy, a później w 12. minucie Marek Pawlus nie trafił w światło bramki. Mecz, delikatnie mówiąc, nie porywał. Rzadko kiedy jednej, bądź drugiej drużynie udawało się przedostać pod bramkę rywala. W 29. minucie bliski podwyższenia wyniku był Szymon Kaizik, ale po prostopadłym podaniu szybciej do piłki dobiegł golkiper miejscowych, niż on.

Po zmianie stron zarysowała się przewaga Czernicy. W 49. minucie Sękowski jeszcze nie trafił w bramkę, ale minutę później było już 2:0. Tomasz Przeliorz podał do Kaizika, a ten z dystansu oddał niezbyt mocny strzał po ziemi, po którym piłka tuż przy słupku wtoczyła się do bramki. W 54. minucie bramkarz gospodarzy popełnił drugi błąd i było 3:0 dla Czernicy. Tym razem z dystansu lekkim lobem uderzył Ramon Durczok, a asystę zaliczył Bartosz Kuciel. W 60. minucie mogła paść czwarta bramka, ale po podaniu wzdłuż bramki, Sękowski trafił w boczną siatkę. Ten sam zawodnik w 80. minucie po wrzutce z rzutu rożnego przeniósł głową piłkę minimalnie nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry bliski trafienia był jeszcze Adam Jachimowicz, ale jego mocne uderzenie z linii pola karnego minęło celu. Dzięki temu zwycięstwu, Zameczek wyprzedził Rafako w ligowej tabeli, a dodatkowo wykorzystał porażkę Odry Wodzisław i jest już czwarty.

KS Rafako Racibórz - LKS Zameczek Czernica 0:3 (0:1)

Paweł Sękowski 5., Szymon Kaizik 50., Ramon Durczok 54.

Żółta kartka: Pawlus.

Rafako: Łukasz Witt - Damian Mazurek, Łukasz Zajda, Paweł Kowacz (73. Szymon Tiebler), Grzegorz Jakosz - Marek Pawlus (64. Mateusz Krasicki), Patryk Moneta, Konrad Fedyn (30. Kamil Koczor), Damian Gawryluk - Piotr Cerkowniak.

Czernica: Dmytro Svintsitskyi - Mateusz Tuleja (70. Łukasz Gembalczyk), Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Tomasz Przeliorz, Ramon Durczok (80. Adam Jachimowicz), Bartosz Kuciel, Szymon Kaizik, Krzysztof Sadowski - Paweł Sękowski (90. Oskar Jasiak).


Łukasz Kozik