Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Play-off o II ligę: Koniec marzeń Ofensywy Racibórz o II lidze [ZDJĘCIA]

15.04.2018 13:59 | 0 komentarzy | kozz, tom

Wszystko wyglądało dobrze do przerwy. Ofensywa prowadziła z TKM Włocławek w trzecim meczu, ale w drugiej połowie to przyjezdni zaczęli dominować i wygrali 89:76. To drużyna z Włocławka ostatecznie awansowała do turnieju finałowego. Ofensywa Racibórz zajęła 4. miejsce.

Lepiej mecz rozpoczął Włocławek, który prowadził 4:0. Ofensywa z Raciborza szybko jednak przejęła kontrolę nad meczem i po pierwszej kwarcie prowadziła 24:21. W drugiej kwarcie drużyna Ksawerego Fojcika kontynuuowała bardzo dobrą grę i powiększyła przewagę przed przerwą o kolejne 4 oczka. Zmartwieniem trenera Fojcika była kontuzja na samym początku doświadczonego Atłachowicza. Musiał w kolejnych minutach wykorzystywać mniej ogranych zawodników. W trzeciej kwarcie to już nie była ta sama Ofensywa co przed przerwą. Włocławek zaczął grać jeszcze lepiej i trafiał ważne punkty. Objął prowadzenie i nie oddał go już do końca mimo, że gospodarze walczyli do ostatnich minut.

To druga porażka Ofensywy w turnieju, więc premię do turnieju finałowego otrzymał tym samym Włocławek. Dla raciborskiej Ofensywy sam udział w turnieju play-off to wielki sukces. Z pewnością praca trenera Fojcika nie pójdzie na marnę i w kolejnym sezonie raciborzanie wrócą jeszcze silniejsi.

Ofensywa Racibórz - TKM Włocławek 76:89 (24:21, 22:18, 12:24, 18:26)

Ofensywa: Szwed 13, Janko 0, Zwierzyna 0, Szkurłat 6, Atłachowicz 2, Bednarek 21, Szalc 7, Brudziana 0, Półtorak 5, Barski 0, Szklarz 21.

Włocławek: Piątek 0, Ciesielski 27, Frontczak 12, Krawiec 14, Protasiuk 0, Afeltowicz 17, Komenda 17, Szląskiewicz 2.