Lider ze Ściborzyc Wielkich przegrał z Fortuną Chomiąża [ZDJĘCIA]

22.04.2018 20:48 | 0 komentarzy | kozz

Dużo się działo w Ściborzycach Wielkich. Miejscowa Polonia doznała w niedzielnym meczu opolskiej B klasy pierwszej porażki na własnym boisku. Lider przegrał z czwartą w tabeli Fortuną Chomiąża 2:4. W hicie padło sześć bramek, a sędzia pokazał dwie czerwone kartki.

Polonia zgodnie z planem szybko objęła prowadzenie. Do bramki w 5. minucie trafił Wojciech Szmig. Fortuna równie szybko wyrównała po samobójczym trafieniu Mirosława Hlawacza. Do przerwy więcej bramek nie padło, choć to gospodarze mieli dogodniejsze okazje. Na początku drugiej połowy prowadzenie niespodziewanie objęli goście. Gola w 50. minucie zdobył Jarosław Kucel, po kolejnych 10 minutach Chomiąża prowadziła już 3:1. Tym razem bramkarza pokonał Jacek Piskorz. Polonia chciała odrobić straty. Kwadrans przed końcem Mariusz Małkiewicz przewrócił się w polu karnym, a doświadczony blisko 70-letni sędzia Bronisław Kanas uznał, że zawodnik chciał wymusić jedenastkę. Arbiter pokazał piłkarzowi żółtą kartkę, a że było to drugie napomnienie to zawodnik musiał opuścić boisko. W tej sytuacji przyjezdni mieli więcej komfortu w bronieniu wyniku. Fortuna na 5 minut przed końcem miała jeszcze rzut karny i go wykorzystała. Na listę strzelców ponownie wpisał się Piskorz. Gospodarze nadal walczyli o kolejne trafienia. Poszli do przodu i również otrzymali za faul rzut karny. Bramkarz Fortuny obronił, ale arbiter nakazał powtórzenie. Za drugim razem gospodarze zdobyli swojego drugiego gola. Skutecznie jedenastkę wykorzystał Tomasz Borecki. Pod koniec meczu arbiter wyrzucił jeszcze zawodnika gości za wulgaryzmy - czerwoną kartkę ujrzał Piotr Burdyka. Chomiąża wygrała na boisku lidera i zmniejszyła straty do niego do sześciu punktów.

LZS Polonia Ściborzyce Wielkie - LZS Fortuna Chomiąża 1:1 (2:4)

Wojciech Szmig 5., Tomasz Borecki 87.-k. - Mirosław Hlawacz 8.-sam., Jarosław Kucel 50., Jacek Piskorz 60., 85.-k.

Żółte kartki: Mariusz Małkiewicz (Polonia) - Ryszard Bachus, Jarosław Kucel, Paweł Gazda, Sebastian Kucel (wszyscy Fortuna)

Czerwone kartki: Mariusz Małkiewicz (75., Polonia - druga żółta), Piotr Burdyka (88. Fortuna - wulgaryzmy w kierunku sędziego).

Sędziował: Bronisław Kanas

LZS Polonia Ściborzyce Wielkie: Kamil Durda - Mirosław Hlawacz, Grzegorz Lasota, Tomasz Borecki, Rafał Dominik, Artur Durda, Jacek Durda, Mariusz Małkiewicz, Andrzej Macyszyn, Wojciech Szmig, Marcin Durda. Rezerwowi: Mariusz Leśniak, Patryk Bęś, Piotr Twardowski, Piotr Machowski, Kacper Leśniak, Filip Machowski. Trener: Andrzej Macyszyn.

LZS Fortuna Chomiąża: Krzysztof Jędrzejczyk - Jacek Piskorz, Piotr Tokarczyk, Paweł Gazda, Ryszard Bachus, Sebastian Kucel, Jarosław Kucel, Grzegorz Tokarczyk, Wacław Masłowski, Tomasz Czyżowicz, Wiesław Janicki. Rezerwa: Damian Krzak, Paweł Trela, Jakub Blecharczyk, Eugeniusz Jarowny, Wojciech Tokarczyk, Piotr Burdyka. Trener: Piotr Tokarczyk.